Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozgrywający zawiercian przed meczem w Lubinie: Skupić się na pozytywnych aspektach

Rozgrywający zawiercian przed meczem w Lubinie: Skupić się na pozytywnych aspektach

fot. Klaudia Piwowarczyk

W poniedziałek Cuprum Lubin podejmować będzie we własnej hali siatkarzy Aluron CMC Warty Zawiercie. – Wszystkie drużyny w PlusLidze są groźne, to w końcu jedna z najlepszych lig na świecie, bardzo konkurencyjna i bardzo profesjonalna – mówi przed tym starciem rozgrywający gości, Miguel Tavares.

Po sześciu rozegranych spotkaniach ekipa Aluron CMC Warta Zawiercie mają na koncie dwie porażki i cztery wygrane spotkania. Przed nimi starcie w Lubinie, a wygrana w nim pozwoli na wskoczenie na czwartą lokatę w tabeli PlusLigi.

– Musimy skupić się na pozytywnych aspektach i cisnąć jako drużyna. Wszystkie drużyny w PlusLidze są groźne, to w końcu jedna z najlepszych lig na świecie, bardzo konkurencyjna i bardzo profesjonalna. Jeśli przygotujemy poprawnie naszą grę i wyjdziemy na boisko z odpowiednią energią i podejściem mentalnym, zagramy naszą najlepszą siatkówkę. Na tym się skupiamy – mówi przed tą potyczką Miguel Tavares.

każdy mecz inny

W ligowych starciach wiele rzeczy ma wpływ na ich przebieg. Nie tylko forma i dyspozycja dnia. Podobnie będzie w poniedziałek. Spory wpływ na rywalizację będzie mieć indywidualna forma zawodników, a co będzie na nią wpływać?

Wszystko zależy od drużyn i poszczególnych zawodników. Jeśli są zawodnicy grający w reprezentacjach, mogą nie mieć wystarczającego odpoczynku i mogą być przeciążeni. Z drugiej strony, ci co nie grają w reprezentacjach pozostają przez dłuższy czas bez rywalizacji sportowej – przyznał rozgrywający.

Intensywny kalendarz

Drużyna z Zawiercia obecnie rywalizują na dwóch frontach – w PlusLidze oraz w europejskich pucharach. To sprawia, że częstotliwość spotkań jest bardzo duża, a czasu na trening jest bardzo mało. Choć stanowi to problem, to według Tavaresa ma to jednak też dobry wpływ na mental drużyny.

Największym problemem jest złapanie rytmu w treningu, bo nie mamy na niego czasu. Gramy co trzy dni i fajnie jest mieć możliwość coś u siebie ulepszyć. Nawet jeśli nie gra się zbyt dobrego meczu na dobrym poziomie, za trzy dni mamy możliwość zagrać lepiej, jako drużyna. To ważne dla zespołu – ocenił rozgrywający.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved