Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Liderzy tabeli nadal nie stracili seta

Rosja M: Liderzy tabeli nadal nie stracili seta

Niewiele zmieniło się lidze rosyjskiej od poprzedniej kolejki. W 5. rundzie swoje spotkania bez starty seta wygrały Zenit Kazań oraz Lokomotiw Nowosybirsk, choć Zenit musiał radzić sobie bez Bartosz Bednorza, zgodnie z decyzją sztabu medycznego. Polak ma wrócić na kolejny mecz ligowy. Lokomotiw zaskakująco łatwo ograł Zenit Sankt Petersburg i w ligowej tabeli ustępuje graczom z Kazania jedynie ratio punktowym.

Dinamo Okręg Leningradzki nie miało większych problemów z pokonaniem Uralu Ufa. Jedynie druga partia rozstrzygnęła się po walce na przewagi. Gospodarze lepiej zagrali w przede wszystkim w przyjęciu, co pozwoliło im skuteczniej atakować. Liderem z 15 punktami był Denis Biriukow.

Nadal bez starty seta w rozgrywkach rosyjskiej Superligi pozostają siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy tym razem przed własną publicznością odprawili z kwitkiem Zenit Sankt Petersburg. W pierwszym i trzecim secie podopieczni Plamena Konstantinowa zdominowali boiskowe wydarzenia, zacięta walka miała miejsce jedynie w drugiej odsłonie, wygranej przez gospodarzy 32:30. Liderem był Siergiej Sawin, który zdobył 18 oczek, notując 58% skuteczność ataku. Na swoim koncie miał też 5 bloków i 2 asy serwisowe. W sumie Lokomotiw aż 16 razy zatrzymywał ataki rywali.

Zaledwie 67 minut potrzebowali gracze ze stolicy Tatarstanu, aby we własnej hali pokonać Neftianik Orienburg. W żadnej z trzech partii Zenit Kazań nie pozwolił rywalom zbliżyć się do granicy 20 punktów, a siatkarze prowadzeni przez Aleksieja Werbowa dominowali we wszystkich elementach. W składzie meczowym zabrakło Bartosza Bednorza, który opuścił spotkanie w porozumieniu ze sztabem medycznym, ale ma wrócić do  zespołu przed następnym meczem. Z roli lidera wywiązał się Dmitrij Wołkow oraz Maksim Michajłow. Przyjmujący miał 14 punktów, atakujący 13. Michajłow popisał się całą serię zagrywek. Za linię 9. metra w drugim secie wszedł przy stanie 12:10, a zszedł dopiero przy 23:10. Zenit Kazań to lider tabeli, a Neftianik nadal pozostaje bez ani jednego oczka w ligowej klasyfikacji.

Nadal odpowiedniego rytmu nie mogą znaleźć gracze Fakiełu Nowy Urengoj, którzy tym razem musieli uznać wyższość Gazpromu-Ugry Surgut. Fakieł na swoją korzyść był w stanie przechylić jedynie drugą odsłonę, w pozostałych triumfowali gospodarze. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Nikita Aleksiejew. Atakujący wywalczył aż 30 punktów, do 28 oczek w ofensywie dołożył po jednym w bloku i w zagrywce. ASK Niżnyj Nowgorod na wyjeździe wywalczył komplet punktów w pojedynku z Jenisejem Krasnojarsk. ASK prowadził już 2:0, ale w trzeciej odsłonie oddał inicjatywę gospodarzom. W czwartej postawił już kropkę nad „i” i wyjechał z Krasnojarska z kompletem punktów. Ponownie z dobrej strony pokazał się Leo Andrić. Chorwacki atakujący tym razem zanotował 63% skuteczności i oprócz 24 punktów w ofensywie miał także po 2 bloki i asy serwisowe.

Nie zawiedli mistrzowie Rosji, którzy w 5. rundzie wywalczyli komplet punktów w starciu z Kusbassem Kemerowo. Dinamo Moskwa prowadziło już 2:0, ale przyjezdni byli w stanie przedłużyć losy meczu. Na tym jednak poprzestali, w czwartej części spotkania gracze ze stolicy Rosji zakończyli już cały pojedynek. Liderami byli Cwetan Sokołow oraz Denis Bogdan, zdobywcy odpowiednio 18 i 17 punktów. Do tego Dinamo aż 17 razy punktowało w bloku.

Mecz Jugry-Samotłor Niżniewartowsk z Biełogorie Biełgorod rozegrany zostanie we wtorek 2 listopada.