Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewolucja w spadkowiczu z PlusLigi

Rewolucja w spadkowiczu z PlusLigi

fot. Wojciech Rejdych

MKS Będzin po bardzo słabym sezonie spadł z PlusLigi. W klubie ma nastąpić rewolucja kadrowa. Wizja rozwoju zespołu zakłada, że klub w drugim sezonie gry w I lidze będzie walczył o powrót do siatkarskiej ekstraklasy. – To jest dobry moment, by uporządkować sprawy w klubie i rozpocząć budowę od nowa. To także szansa, by ten sezon dał klubowi trochę oddechu, by poprawić rzeczy, które wcześniej kulały. Klub ma wizję rozwoju, chce awansu w drugim sezonie gry w pierwszej lidze. Po drodze na pewno nie zabraknie problemów, ale pamiętajmy, że w sporcie nie da się wszystkiego zaplanować – powiedział trener Wojciech Serafin.

Sezon 2020/2021 był zupełnie nieudany dla MKS-u Będzin. Zespół zdobył tylko 7 punktów z 26 pojedynków, wygrywając jedynie 2 i po fazie zasadniczej pożegnał się z PlusLigą. Miejsce będzinian zajmie LUK Politechnika Lublin. Jak informuje dziennik Sport po spadku z siatkarskiej ekstraklasy MKS przejdzie prawdziwą rewolucję kadrową. Obecnie jedyną potwierdzoną informacją jest to, że klub opuścił Łukasz Makowski, ponieważ został ogłoszony przez swojego nowego pracodawcę – Ślepsk Malow Suwałki.Już od pewnego czasu krążyły plotki, że z zespołem pożegna się trener Jakub Bednaruk. Z informacji, do których dotarł Sport, wynika, że jego następcą będzie Wojciech Serafin. Po zakończeniu kariery siatkarskiej Serafin najpierw pełnił rolę II trenera. Następnie dostał szansę jako pierwszy szkoleniowiec w Kielcach, ale nie pozostał na tym stanowisku do końca sezonu. W ostatnim czasie miał szansę trenować Grupę Azoty PWSZ Tarnów, jednak jeszcze w trakcie rozgrywek zastąpił go Paulo De Tarso Milagres.

Kadra MKS-u nie została jeszcze zamknięta. Nowy szkoleniowiec będzinian przyznaje, że budżet jest ograniczony. – To jest dobry moment, by uporządkować sprawy w klubie i rozpocząć budowę od nowa. To także szansa, by ten sezon dał klubowi trochę oddechu, by poprawić rzeczy, które wcześniej kulały. Klub ma wizję rozwoju, chce awansu w drugim sezonie gry w pierwszej lidze. Po drodze na pewno nie zabraknie problemów, ale pamiętajmy, że w sporcie nie da się wszystkiego zaplanować – powiedział Serafin.

Do drużyny z Będzina ma dołączyć Kacper Gonciarz, który ostatnio występował w Ślepsku Malow Suwałki. – Co do drugiego wystawiacza, prowadzimy negocjacje, szukamy gracza na tę pozycję również za granicą – wyjaśnił Serafin. Gonciarz to niejedyny siatkarz, którego MKS chce pozyskać ze Ślepska, bowiem do będzińskiego spadkowicza ma dołączyć również przyjmujący Jakub Rohnka, który o miejsce w składzie ma rywalizować z Michałem Makowskim, Kanadyjczykiem Brandonem Koppersem i Maciejem Ptaszyńskim. Za atak mają odpowiadać Mateusz Kańczok oraz Wiktor Musiał. W zespole prawdopodobnie zostaną dwaj środkowi – Artur Ratajczak i Bartosz Gawryszewski a dołączyć do nich ma Łukasz Swodczyk, który zaliczył udany sezon w Avii Świdnik. Nowym libero MKS-u zostanie świeżo upieczony wicemistrz I ligi – Kajetan Marek, dla którego będzie to dopiero drugi klub w karierze, siatkarz dotychczas związany był z BBTS-em Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: dzienniksport.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę