Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja U-22 po raz drugi wygrała z Holandią

Reprezentacja U-22 po raz drugi wygrała z Holandią

W ostatnim oficjalnym sparingu przed mistrzostwami Europy reprezentacja Polski siatkarzy U-22 ponownie pokonała Holandię.

Przygotowująca się do rozpoczynających się 12 lipca w Tarnowie mistrzostw Europy reprezentacja Polski miała w planie dwa mecze kontrolne z Holandią. Zostały one rozegrane w Pile, gdzie kadrowicze są na trzecim już zgrupowaniu. W niedzielę brązowy medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata do lat 21 wygrali 3:1, a trener Daniel Pliński dał szansę wstępu wszystkim zawodnikom.

W rewanżu Polska też zwyciężyła 3:1 (25:21, 25:15, 18:25, 25:22). W spotkaniu nie zagrali przyjmujący Piotr Szlęzak i atakujący Bartosz Gomułka, a po drugim secie na boisko wyszła całkowicie nowa szóstka.

– Szlęzak i Gomułka, a także ci, którzy grali w dwóch pierwszych setach, po meczu mieli normalny trening z siatkarzami z pierwszej reprezentacji, którzy nie polecieli na turniej Ligi Narodów do Bułgarii. Są z nami już Bednorz, Rafał Szymura, Urbanowicz, Firlej. Butryn ma dołączyć we wtorek – tłumaczy Pliński.

Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy Polska rozegra 12 lipca o godzinie 19.30, a jej przeciwnikiem będzie Francja.

źródło: pzps.pl