Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Turcji mężczyzn ma nowego trenera

Reprezentacja Turcji mężczyzn ma nowego trenera

fot. PressFocus

Turecka federacja siatkówki ogłosiła nowego trenera reprezentacji mężczyzn. Po rozstaniu z Alberto Giulianim, kadrę tureckich siatkarzy przejmie Cedric Enard. Francuz zakończył tym samym współpracę z reprezentacją Chorwacji.

Pod koniec 2023 roku, turecka federacja siatkówki ogłosiła rozstanie z dotychczasowym trenerem kadry mężczyzn, Alberto Giulianim. Włoski trener pracował z turecką kadrą tylko jeden sezon. Po rozstaniu z Giulianim, federacja rozpoczęła poszukiwania nowego trenera, który poprowadzi kadrę Turcji w najbliższe lato. Jak się okazało, następcą Włocha został Cedric Enard.

nowy rozdział

Pogłoski o zatrudnieniu Francuza, krążyły w mediach już od jakiegoś czasu. Teraz turecka federacja oficjalnie potwierdziła, że nowym trenerem kadry mężczyzn będzie Cedric Enard. Francuski szkoleniowiec karierę trenerską rozpoczął od klubu Spacer’s Toulouse Volley, w którym najpierw jako asystent, a później jako pierwszy trener, spędził łącznie 13 lat. Enard pracował następnie w Tours Volley-Ball oraz kadrze Francji, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera. W 2018 roku rozpoczął pracę w zespole Berlin Recycling Volleys. Enard pracował w Berlinie przez pięć lat, łącząc pracę klubową z pracą przy reprezentacjach Estonii i Chorwacji. W obecnym sezonie, Francuz powrócił do kraju i został menedżerem drużyny Alterna Stade Poitevin.

LIga Narodów

Przejęcie tureckiej kadry przez Cedrica Enarda oznacza, że rozstanie się on z reprezentacją Chorwacji, z którą pracował od 2022 roku. Zbliżające się lato, będzie dla reprezentacji Turcji wyjątkowe. Męska kadra zagra po raz pierwszy w Lidze Narodów, do której awansowała po zwycięstwie w Challenger Cup w 2023 roku.

Zobacz również:
Siatkarska Liga Narodów mężczyzn po raz pierwszy w Turcji

źródło: inf. własna, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved