Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rekordowa zagrywka w Pluslidze? (wideo)

Rekordowa zagrywka w Pluslidze? (wideo)

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mecz Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa dostarczył kibicom sporo emocji. Nie zabrakło też rekordowych zagrań, przynajmniej według oficjalnych pomiarów. Po jednej z zagrywek Mikołaja Sawickiego radary pokazały wynik 140 km/h.  Czy taki wynik rzeczywiście został osiągnięty? Jeżeli rzeczywiście tak było, przyjmujący Trefla został nowym rekordzistą świata.

Cała sytuacja miała miejsce na początku drugiego seta, przy stanie 5:2 dla Trefla. To właśnie wtedy Mikołajowi Sawickiemu zmierzono rekordowy serwis. — Zmierzono 140 kilometrów na godzinę! Czy to jest możliwe – powiedział komentujący to spotkanie Marek Magiera. – Trzeba będzie zmierzyć parametry szybkościomierza – dodał Wojciech Drzyzga.

Jeżeli pomiary nie mylą, to jest to rekord świata. Sawicki z fotela lidera pod względem prędkości zagrywki wyprzedził innego Polaka, Wilfredo Leona, który może poszczycić się wynikiem 138 km/h. Ocena czy  radar się nie mylił i rzeczywiście było to 140 km/h jest sprawą indywidualną. Użytkownik Twittera/X Jakub Balcerzak podchodzi do tego z dużym dystansem.

Rekordową zagrywkę Mikołaja Sawickiego można zobaczyć poniżej:
https://fb.watch/ooWyzvwErF/

Zobacz również:
Projekt się nie zatrzymuje, tym razem nie dał szans walecznemu Treflowi

źródło: inf. własna, Polsat Sport, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved