Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Obermeler zostaje w Avii

Rafał Obermeler zostaje w Avii

fot. tauron1liga.pl

Polski Cukier Avia Świdnik kontynuuje odkrywanie kart na przyszły sezon TAURON 1. Ligi. Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy tego zespołu w następnej edycji rozgrywek jest środkowy Rafał Obermeler.

Rafał Obermeler występuje na pozycji środkowego. Mierzący 199 cm wzrostu 29-latek gra w klubie ze Świdnika od 2018 roku. To z nim w składzie Avia wywalczyła upragniony awans do pierwszej ligi.W minionej edycji rozgrywek wystąpił w 22 meczach i rozegrał w sumie 70 setów. Zdobył 130 punktów – posłał 7 asów serwisowych, skończył 87 ataków i postawił 36 skutecznych bloków. – Będzie to już mój czwarty sezon w barwach Avii. Czynników na pozostanie w klubie było kilka, poczynając od oferty, która pojawiła się dosyć wcześnie, na czym mi bardzo zależało mając na uwadze rodzinę, po samo miasto Świdnik, które prężnie się rozwija i życie w nim nam się podoba. Co do mijającego sezonu, to odczuwalny na pewno był brak kibiców na hali, szczególnie tych naszych, którzy zawsze nas głośno wspierali. Wynik sam w sobie był zadowalający, mimo kilku słabszych momentów w trakcie sezonu, miejsce szóstce będzie wyznacznikiem w kolejnym sezonie, gdzie będziemy chcieli poprawić ten wynik – powiedział Rafał Obermeler.

Zadowolenia z kontynuacji współpracy nie ukrywał szkoleniowiec Avii. – Rafał na przestrzeni całego sezonu pokazał, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem. Wnosi do gry dużo spokoju i pewności. Myślę, ze każdy trener chciałby w zespole zawodnika o takim charakterze. Jego wielkim atutem jest szybkość i inteligencja w grze – dodał Witold Chwastyniak.

Wiadomo już, że na kolejny sezon w klubie ze Świdnika zostaje pierwszy trener. Poza nim i Obermelerem, w kolejnej edycji rozgrywek w barwach Avii zobaczymy również atakującego Mateusza Rećko oraz duet libero – Tomasza Kusia i Jakuba Guza.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi

źródło: avia-swidnik.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę