Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prezes Novary potwierdził transfer Smarzek-Godek i kilku innych siatkarek

Prezes Novary potwierdził transfer Smarzek-Godek i kilku innych siatkarek

fot. Michał Szymański

Na dość niecodzienny sposób ogłaszania transferów zdecydował się prezes Igor Gorgonzola Novara, Fabio Leonardi. W wywiadzie dla włoskiego portalu lastampa.it wyjawił nazwiska kilku zawodniczek, które przyjdą do zespołu. Jedną z nowych siatkarek Igor Gorgonzola Novara będzie atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek-Godek.

Malwina Smarzek-Godek do Igor Gorgonzola Novara przeniesie się z Zanetti Bergamo, które było jej pierwszym klubem w Serie A. Atakująca reprezentacji Polski wcześniej przed dwa lata występowała w Grupie Azoty Chemik Police, zdobyła z drużyną dwa złote metale mistrzostw Polski oraz puchar kraju.Nazwisko Polki nie było jednak jedynym, które Fabio Leonardi ujawnił w wywiadzie dla włoskich mediów rok po wygraniu złotego medalu w Lidze Mistrzyń. – Atak będzie wspaniały z takimi zawodniczkami jak Herbots, Smarzek-Godek, Caterina Bosetti and Daalderop. Na środku siatki będą występować kapitan reprezentacji (Cristina Chirichella przyp. red.), a także Sara Bonifacio i Washington. Poza nimi są jeszcze Sansonna i Hancock, które mają do zaoferowania wiele jakości i doświadczenia. Powiedzmy też, że Brakočević i Wasilewa nie mają dłużej ochoty na wygrywanie – opowiedział włodarz.

Oznacza to, że do drużyny trafią aż trzy zawodniczki z Unet E-Work Busto Arsizio: włoska środkowa Sara Bonifacio, grająca na tej samej pozycji Haleigh Washington ze Stanów Zjednoczonych oraz belgijska przyjmująca Britt Herbots. Z Pomi Casalmaggiore do zespołu dołączy przyjmująca Caterina Bosetti. Na tej samej pozycji będzie grał także ostatni nowy nabytek Igor Gorgonzola Novara, Holenderka Nika Daalderop, która w poprzednim sezonie broniła barw Il Bisonte Firenze. Z klubu odejdą z kolei serbska atakująca Jovana Brakočević-Canzian oraz bułgarska przyjmująca Elitsa Wasilewa.

źródło: inf. własna, lastampa.it, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę