Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prezes Novary potwierdził transfer Smarzek-Godek i kilku innych siatkarek

Prezes Novary potwierdził transfer Smarzek-Godek i kilku innych siatkarek

fot. Michał Szymański

Na dość niecodzienny sposób ogłaszania transferów zdecydował się prezes Igor Gorgonzola Novara, Fabio Leonardi. W wywiadzie dla włoskiego portalu lastampa.it wyjawił nazwiska kilku zawodniczek, które przyjdą do zespołu. Jedną z nowych siatkarek Igor Gorgonzola Novara będzie atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek-Godek.

Malwina Smarzek-Godek do Igor Gorgonzola Novara przeniesie się z Zanetti Bergamo, które było jej pierwszym klubem w Serie A. Atakująca reprezentacji Polski wcześniej przed dwa lata występowała w Grupie Azoty Chemik Police, zdobyła z drużyną dwa złote metale mistrzostw Polski oraz puchar kraju.Nazwisko Polki nie było jednak jedynym, które Fabio Leonardi ujawnił w wywiadzie dla włoskich mediów rok po wygraniu złotego medalu w Lidze Mistrzyń. – Atak będzie wspaniały z takimi zawodniczkami jak Herbots, Smarzek-Godek, Caterina Bosetti and Daalderop. Na środku siatki będą występować kapitan reprezentacji (Cristina Chirichella przyp. red.), a także Sara Bonifacio i Washington. Poza nimi są jeszcze Sansonna i Hancock, które mają do zaoferowania wiele jakości i doświadczenia. Powiedzmy też, że Brakočević i Wasilewa nie mają dłużej ochoty na wygrywanie – opowiedział włodarz.

Oznacza to, że do drużyny trafią aż trzy zawodniczki z Unet E-Work Busto Arsizio: włoska środkowa Sara Bonifacio, grająca na tej samej pozycji Haleigh Washington ze Stanów Zjednoczonych oraz belgijska przyjmująca Britt Herbots. Z Pomi Casalmaggiore do zespołu dołączy przyjmująca Caterina Bosetti. Na tej samej pozycji będzie grał także ostatni nowy nabytek Igor Gorgonzola Novara, Holenderka Nika Daalderop, która w poprzednim sezonie broniła barw Il Bisonte Firenze. Z klubu odejdą z kolei serbska atakująca Jovana Brakočević-Canzian oraz bułgarska przyjmująca Elitsa Wasilewa.

źródło: inf. własna, lastampa.it, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved