Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PreZero Grand Prix PLS: Immergas Warszawa i PSG Stal Nysa w finale

PreZero Grand Prix PLS: Immergas Warszawa i PSG Stal Nysa w finale

Pierwszy półfinał PreZero Grand Prix PLS zakończył się wygraną Immergasu Warszawa. Trefl Royal Seafood Gdańsk zagra tym samym o brązowy medal. W drugim półfinale turnieju PSG Stal Nysa pokonała 2:0 siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn.

Początek meczu był dość wyrównany. Po stronie zespołu z Warszawy, pewnym punktem był Artur Szalpuk. Gra punkt za punkt toczyła się do dziesiątego punktu. Potem, dzięki dobrej grze na siatce, siatkarze z Warszawy rozpoczęli budowanie przewagi. Po stronie Trefla, najczęściej punktował Nasewicz, który popisywał się mocnymi atakami. Mimo to, Warszawianie powiększali prowadzenie. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla Immergasu Warszawa.

Początek drugiego seta, ponownie był bardzo wyrównany (6:6). Z dobrej strony pokazywał się Piotr Orczyk oraz po drugiej stronie Igor Grobelny. Od stanu 12:12 siatkarze z Warszawy zaczęli grać coraz skuteczniej i wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Po dobrych zagrywkach Artura Szalpuka, zespół z Warszawy prowadził już 18:13. Siatkarze Immergasu nie zamierzali oddawać prowadzenia i dokładali kolejne udane zagrania (23:18). Drugi set zakończył się punktowym blokiem  Jana Firleja (25:19)

Trefl Royal Seafood Gdańsk – Immergas Warszawa 0:2
(19:25, 19:25)

Pierwszy set drugiego półfinału rozpoczął się od gry punkt za punkt. Po stronie Stali Nysa dobrze spisywali się Wojciech Włodarczyk i Michał Gierżot. Siatkarze z Nysy krok po kroku starali się wypracować przewagę nad siatkarzami z Olsztyna. Ich przewaga wzrosła kiedy nieudane przyjęcie zanotował Jakubiszak. Drużynie z Olsztynie udało się zapunktować blokiem, lecz to nie wystarczyło by doprowadzić do remisu. Nieudany serwis Jakubiszaka zakończył pierwszego seta (20:25).

Drugi set, podobnie jak pierwszy rozpoczęły udane zagrania z obu stron. Dzięki dobrym zagrywkom Michała Gierżota, siatkarze z Nysy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Olsztynianie zerwali się do odrabiania strat i po ataku Szerszenia zbliżyli się do przeciwników na jeden punkt (14:15). Blok na Jakubiszaku dał siatkarzom Stali ponownie czteropunktowe prowadzenie (19:15). Olsztynianie chwilowo poprawili swoją grę, lecz po kilku akcjach to siatkarze Stali mieli pierwszą piłkę setową. Mecz zakończył się skutecznym atakiem Włodarczyka (25:23).

PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 2:0
(25:20, 25:23)