Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pożegnanie w Toruniu, nowa twarz w Sulęcinie. Kolejne transfery w I lidze

Pożegnanie w Toruniu, nowa twarz w Sulęcinie. Kolejne transfery w I lidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

W I lidze mężczyzn przyszedł czas pożegnać i powitań klubowych. CUK Anioły Toruń po jednym sezonie opuszcza atakujący, Rafał Faryna. Nowego zawodnika ogłosiła natomiast Olimpia Sulęcin. Do drużyny dołączy młody przyjmujący, Maciej Zaborski.

 

Czas na zmiany

Na zmianę barw klubowych po sezonie spędzonym w Toruniu, zdecydował się atakujący, Rafał Faryna. Doświadczony zawodnik ma już na swoim koncie srebro mistrzostw Polski juniorów oraz mistrzostwo I ligi. W Toruniu pojawił się właściwie przypadkiem, kiedy w trakcie sezonu zdecydowano się sięgnąć po wsparcie. Drugoligowy jeszcze wówczas klub z Torunia aspirował o walkę o awans do I ligi i atakujący miał zadaniowo ich w tym wspomóc. Cel został spełniony, a zawodnik postanowił tym samym zakończyć współpracę z „Aniołami”. – Przybył do Torunia w jednym celu, który zrealizował w pięknym stylu! Rafał Faryna opuszcza nasz Klub, ale może być pewny, że kibice siatkówki w grodzie Kopernika zapamiętają jego nazwisko na długo! Dziękujemy Ci Rafał za wszystko! Do zobaczenia po drugiej stronie siatki. – skomentowały władze klubu.

 

Stawiają na młodość

Nowe nazwisko ogłosiła natomiast Olimpia Sulęcin. Do drużyny dołączy młody, ambitny przyjmujący, Maciej Zaborski. Ostatnie lata zawodnik spędził w Gwardii Wrocław Academy U19, wcześnie grał również w IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice. Transfer do Sulęcina to dla niego szansa na dalszy rozwój i zdobywanie doświadczenia w I lidze. – Podobno jest młody, gniewny i ambitny. Przekonamy się o tym już niebawem. Maciej został nowym przyjmującym Olimpii Sulęcin. Witamy w Sulęcinie! – podsumował klub.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I. ligi

źródło: Anioły Toruń - Facebook, Olimpia Sulęcin Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved