Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Madryt: Mateusz Florczyk i Artem Besarab z porażką w kwalifikacjach

BPT Futures Madryt: Mateusz Florczyk i Artem Besarab z porażką w kwalifikacjach

fot. FIVB

Mateusz Florczyk i Artem Besarab zaczęli zmagania w Madrycie od porażki. W meczu kwalifikacjach górą okazała się włoska para Krumins/Caminati, która zwyciężyła 2:0 (21:14, 21:16). Taki obrót sprawy oznacza tylko jedno – biało-czerwoni żegnają się z turniejem. Jutro jednak w drabince głównej kibice będą mogli dopingować duet Maciej Rudol i Filip Lejawa, którzy są rozstawieni w zawodach z numerem drugim.

DOŚWIADCZENIE KONTRA MŁODOŚĆ

W pierwszym spotkaniu rundy eliminacyjnej Mateusz Florczyk i Artem Besarab przegrali w dwóch setach z Włochami Davisem Kruminsem i Marco Caminatim. Obaj Polacy grali już ze sobą wcześniej, jednak w ostatnich miesiącach rywalizowali w innych parach. To samo tyczy się Włochów, których dużym atutem był zdecydowanie dłuższy staż siatkarski. Biało-czerwoni starali się nawiązać rywalizację z bardziej doświadczonymi przeciwnikami, ale dwa szybkie sety potoczyły się wbrew ich oczekiwaniom. Włosi dominowali na boisku w niemal każdym elemencie, unikając także błędów własnych. Kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim lepsza skuteczność w ataku.

W całym spotkaniu Artem Besarab zdobył 14 punktów – wszystkie z ataku. Mateusz Florczyk zdobył łącznie 6 punktów, z czego 1 bezpośrednio z pola serwisowego. Występ decydował o awansie do kolejnej części turnieju. W związku z przegraną biało-czerwony duet żegna się z turniejem BPT Futures Madryt już w kwalifikacjach.

Florczyk/Besarab POL – Krumins/Caminati ITA 0:2
(14:21, 16:21)

POLACY W GŁÓWNEJ DRABINCE

W piątek swoją przygodę w Madrycie rozpoczną Maciej Rudol i Filip Lejawa, którzy w głównej drabince są rozstawieni z numerem drugim. Podobnie jak w przypadku pierwszego duetu, obaj siatkarze występowali wcześniej w różnych konfiguracjach. Bez dwóch zdań, pomocne okaże się doświadczenie Macieja Rudola, który ma za sobą występy w największych imprezach świata. Młodzieńcza energia to zdecydowanie atrybut drugiego z reprezentantów Polski.

Nieznana jest jeszcze dokłada godzina spotkania ani rywale Polaków, gdyż tych wyłonią dzisiejsze eliminacje.

Harmonogram zawodów
Kwalifikacje – 9 maja (czwartek)
Faza grupowa – 10 maja (piątek)
Play-off, ćwierćfinały – 11 maja (sobota)
Półfinały oraz mecze finałowe – 12 maja (niedziela)

Zobacz również:
BPT Elite16 Brasilia: Bryl/Łosiak kończą turniej na 9. miejscu

źródło: pzps.pl, volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved