Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porażka Polek w eliminacjach do Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad

Porażka Polek w eliminacjach do Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad

Zmagania w szwajcarskim Gstaad, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rozpoczęły od eliminacji. Polki na otwarcie turnieju, stanęły do rywalizacji z amerykańską parą Flint/Scoles. Mimo świetnego w wykonaniu Polek pierwszego seta, mecz zakończył się przegraną po tie-breaku.

Mecz dobrze rozpoczęły Polki i po kontrze Jagody Gruszczyńskiej prowadziły już trzema punktami (3:0). Pewne zagrania polskiej pary pozwoliły utrzymywać przewagę z początku seta (8:5), a przy mocnej zagrywce Aleksandry Wachowicz, Amerykanki popełniały kolejne błędy (13:7). Po przerwie technicznej polski duet kontynuował dobrą grę, a Amerykanki miały coraz większy problem ze skończeniem swojej akcji (17:9). Błędem w ataku Flint, duet z USA zakończył pierwszego seta, pewnie wygranego przez polski duet (21:11).

Drugiego seta Amerykanki rozpoczęły lepiej niż pierwszą partię, kończąc swoje ataki i wystrzegając się niepotrzebnych błędów (3:3). Dopiero kontra Jagody Gruszczyńskiej, pozwoliła polskiej parze odskoczyć na trzy punkty (7:4). Amerykanki nie zamierzały składać broni i po bloku Scoles doprowadziły do remisu (10:10). W drugiej części seta Amerykanki grały coraz pewniej, a po kontrze Flint wyszły na 3 punktowe prowadzenie (17:14). Dobra gra blokiem pary z USA doprowadziła do pierwszej piłki setowej (20:17), którą od razu w kontrze wykorzystała Flint.

Początek tie-breaka to gra punkt za punkt (4:4). Po dwóch udanych akcjach Amerykanek, o czas poprosiły Polki (6:8). Po przerwie, polska para zaczęła mieć spore problemy ze skończeniem ataku, a Amerykanki zdobyły kolejne 5 punktów z rzędu (13:8). W końcówce seta, Scoles dobrą zagrywką odebrała nadzieje Polek na wygraną w meczu (15:8).

Porażka w pierwszym meczu powoduje, że Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, zakończyły swój udział w turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Scoles/Flint [USA] 1:2
(21:11, 17:21, 8:15)