Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polacy wykonali zadanie. Drugi rywal pokonany

Polacy wykonali zadanie. Drugi rywal pokonany

Świetnie w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) radzi sobie reprezentacja Polski do lat 17. Podopieczni Jacka Nawrockiego w drugim dniu turnieju odbywającego się w Gruzji odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali Łotyszy 3:0.

Bardzo dobrze w mistrzostwach Europy Wschodniej radzą sobie młodzi Polacy. Podopieczni Jacka Nawrockiego zmagania w Gruzji rozpoczęli od gładkiej wygranej 3:0 z Azerbejdżanem, a w pierwszym dniu zwycięstwa odnieśli także młodzi Ukraińcy i Estończycy.

imponujący początek

W środę przeciwnikiem biało-czerwonych byli Łotysze. Polacy mecz z nimi zaczęli od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 6:1. W kolejnych minutach kontrolowali wynik. Rywale próbowali ratować się blokiem. Niemoc w ataku nadrabiali w defensywie, ale nie na wiele się to im zdało. Biało-czerwoni mieli tego seta pod kontrolą. Ustawiali sobie grę zagrywką, a mądra gra na siatce pozwoliła im triumfować w premierowej odsłonie 25:15.

Tak duża przewaga sprawiła, że na początku drugiego seta stracili nieco czujność, co wykorzystali Łotysze odskakując na 10:6. Ich gra była znacznie lepsza, a Polacy mieli problem z odrobieniem strat. Poskutkowały dopiero dwie przerwy na życzenie Jacka Nawrockiego, po których młodzi Polacy wrócili do gry. W końcówce popisali się większą czujnością i sprytem, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).

KROPKA NAD „I”

W trzeciej partii tylko przez chwilę trwała wyrównana walka, a biało-czerwoni zaczęli budować sobie przewagę. Łotysze nie składali broni, ale nie mieli na tyle siatkarskich argumentów, aby przełamać przeciwników. Dobra gra Polaków zaczynała się w polu serwisowym, a na siatce kończyli kolejne kontry lub zmuszali rywali do popełniania błędów. Po jednym z nich podopieczni trenera Nawrockiego przypieczętowali zwycięstwo (25:18).

Polska – Łotwa 3:0
(25:15, 25:23, 25:18)