Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Szybkie zwycięstwo na początek

EEVZA: Szybkie zwycięstwo na początek

Reprezentacja Polski U17 Mężczyzn udanie rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). W pierwszym meczu, Polacy pewnie pokonali rówieśników z Azerbejdżanu. Turniej odbywający się w Gruzji to jednocześnie kwalifikacje to przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Świetnie rozpoczynają się dla Polaków mistrzostwa Europy Wschodniej. Biało czerwoni w pierwszym meczu pokonali 3:0 Azerbejdżan i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Pełna kontrola

Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla naszych reprezentantów (8:2). Pierwsza partia pokazała, że podopieczni Jacka Nawrockiego są dobrze przygotowani do turnieju i w każdym meczu zamierzają walczyć o zwycięstwo (15:5). Rywale nie mieli w pierwszej partii zbyt wiele do powiedzenia. Wysoka przewaga Polaków i pewna gra, nie pozwoliła przeciwnikowi na nawiązanie walki. Cały set był pod kontrolą naszych reprezentantów (25:12). Dobra dyspozycja naszych siatkarzy, dała o sobie znać także w kolejnych partiach. Kolejne dwa sety również padły łupem biało-czerwonych. Elementem, który zadecydował o losach meczu była zagrywka. Polacy byli świetnie dysponowani w polu serwisowym, zdobywając w całym meczu 11 asów. Szybkie zwycięstwo, z pewnością przyda się naszym siatkarzom. Formuła turnieju zakłada bowiem rozgrywanie codziennie jednego meczu.

Kolejne spotkanie, Polacy rozegrają w środę, a przeciwnikiem będzie reprezentacja Łotwy. Początek spotkania o 9:00.

Polska – Azerbejdżan 3:0
(25:12, 25:16, 25:16)