Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Półfinały PlusLigi II mecze – kto z kim, kiedy, plan transmisji

Półfinały PlusLigi II mecze – kto z kim, kiedy, plan transmisji

PlusLiga w ostatnim czasie wyraźnie przyspieszyła. Mecze grane są w systemie środa – sobota i pozostanie tak do końca rozgrywek. W sobotę wyłonione zostaną drużyny, które zagrają w spotkaniach finałowych oraz o trzecie miejsce. Pierwsze pojedynki zwyciężyły ekipy Jastrzębskiego Węgla i Aluronu CMC Warty Zawiercie, a że rewanże będą grane na ich boiskach, więc wydają się być faworytami w walce o finał. Zarówno rzeszowianie, jak i warszawianie zrobią wszystko, żeby im w tym przeszkodzić, a z jakim rezultatem to dowiemy się sobotnim wieczorem. Wszystkie transmisje z tych pojedynków będzie można śledzić na kanale Polsatu Sport.

Pierwsze potyczki za nami

Półfinały rozgrywane są na zasadzie dwumeczu. Po kapitalnym widowisku na Podpromiu gospodarze ulegli 2:3 Jastrzębskiemu Węglowi. Pojedynek ten uważany jest za jeden z najlepszych w tym sezonie, więc każdy oczekuje takich samych emocji w sobotnie popołudnie. Siatkarze Asseco Resovii ostatni bilans z jastrzębianami mają bardzo niekorzystny, ale może właśnie to jest ten moment na przełamanie się. W znacznie gorszej sytuacji są zawodnicy Projektu, którzy na własnej hali przegrali 0:3 z zawiercianami i tylko momentami potrafili nawiązać z nimi walkę. Podopieczni Michała Winiarskiego zagrali świetne spotkanie i jeżeli je powtórzą zachowując koncentrację do końca to wydaje się, że u siebie postawią kropkę nad ,,i”. Należy jednak pamiętać, że warszawianie jako jedyni w rundzie zasadniczej jurajską twierdzę zdobyli.

Co da awans?

Półfinały rozgrywane są na zasadzie dwumeczu. W sytuacji wygranej 3:0 lub 3:1 drużyna otrzymuje 3 punkty. Kiedy pada wynik 3:2 wygrany otrzymuje dwa punkty, a przegrany jeden. Po dwumeczu punkty są sumowane i do finału przechodzi zespół, który ma ich więcej. W przypadku, gdy oba mają po trzy to rozgrywany jest tzw. ,,złoty set”, który grany jest jak klasyczny tie-break, czyli do 15.

Jastrzębianie zwyciężyli 3:2. Wobec powyższego awans da im każda wygrana, bądź przegrana 2:3 i wygranie ,,złotego seta”. Rzeszowianie będą się mogli cieszyć, gdy zwyciężą w stosunku 3:0 lub 3:1, albo wygrają 3:2 i ,,złotego seta”. Zawodnicy Aluronu CMC Warty po zwycięstwie 3:0 muszą wygrać tylko dwa sety lub mogą spotkanie przegrać i zwyciężyć w ,,złotym secie”. Podopiecznym Piotra Grabana samo zwycięstwo nic nie da. Nie tylko muszą wygrać 3:0 lub 3:1, ale także ,,złotego seta”.

Kiedy grają i gdzie transmisja?

sobota, 20.04, godz. 14:45 Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów – transmisja od 14:45 w Polsacie Sport

Sobota, 20.04, godz. 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa – transmisja od 17:30 w Polsacie Sport