Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Młodzi biało-czerwoni idą jak burza. Kolejny rywal bez szans

Młodzi biało-czerwoni idą jak burza. Kolejny rywal bez szans

Trzecią wygraną w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) radzi sobie reprezentacja Polski do lat 18. Tym razem podopieczni Jacka Nawrockiego praktycznie zmietli z parkietu kadrę Gruzji. Dominacja była widoczna głównie w premierowej odsłonie. W kolejnych nie było już aż tak łatwo, ale i tak biało-czerwoni wygrali je pewnie.

Polacy zdominowali Gruzinów i była to ich trzecia wygrana w tym turnieju. W poprzednim spotkaniu bez straty seta pokonali Łotwę.

BIAŁO-CZERWONA DEMOLKA

Polacy wygrali cztery pierwsze akcje meczu i dzięki skutecznym atakom ze skrzydeł nie mieli większych problemów nie tylko z utrzymaniem, ale i z powiększaniem zaliczki (11:3). Gruzini nie mieli absolutnie nic do powiedzenia, nie kończyli swoich ataków, popełniali masę błędów (4:17). Podopieczni Jacka Nawrockiego szybko doprowadzili do piłki setowej i po akcji z lewego skrzydła Bartosza Chrzanowskiego zakończyli tę jednostronną odsłonę.

Druga partia nie wyglądała już tak dobrze w wykonaniu Polaków. Tym razem to oni musieli gonić wynik (8:10). Udało im się to w połowie seta (16:16). Potem biało-czerwone całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie. Pozwolili rywalom z Gruzji na zdobycie jedynie dwóch oczek i po bloku na skrzydle triumfowali.

BEZ NIESPODZIANKI

Kolejna część meczu zaczęła się od w miarę wyrównanej walki, ale ponownie w najważniejszych momentach wyższy bieg wrzucali młodzi Polacy (14:11). Spokojnie powiększali swoje prowadzenie, nie dając rywalom dojść do głosu (18:13). Do piłki meczowej doprowadził mocny atak z lewego skrzydła, a zagrywka Szymona Pobrotyna  zakończyła całe spotkanie.

Gruzja – Polska 0:3
(9:25, 18:25, 19:25)