Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przyjmująca Pałacu: Pogubiłyśmy się na wysokiej piłce

Przyjmująca Pałacu: Pogubiłyśmy się na wysokiej piłce

W drugim secie to my prowadziłyśmy grę, ale czegoś nam zabrakło, a rywalki nas najpierw dogoniły, a później przegoniły. Pozostałe sety były też poprawne w naszym wykonaniu, ale musimy jeszcze nad wieloma rzeczami popracować – powiedziała w mediach klubowych po porażce z Chemikiem Pola Nowakowska, przyjmująca OnlyBio Pałacu Bydgoszcz.

„Czegoś nam zabrakło”

Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz nie sprawiły niespodzianki i przegrały w trzeciej kolejce TAURON Ligi przed własną publicznością z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. Woli walki odmówić im nie można, ale zabrakło im siatkarskich argumentów, aby urwać choćby punkt przyjezdnym. – Mimo porażki był to dobry mecz w naszym wykonaniu. W pewnym momencie w drugim secie to my prowadziłyśmy grę, ale czegoś nam zabrakło, a rywalki nas najpierw dogoniły, a później przegoniły. Pozostałe sety były też poprawne w naszym wykonaniu, ale musimy jeszcze nad wieloma rzeczami popracować, żeby potrafić wygrywać sety – powiedziała przyjmująca Pałacu, Pola Nowakowska.

W niedzielnym spotkaniu oba zespoły grały zrywami, ale w kluczowych momentach dawało o sobie znać większe doświadczenie policzanek. Potrafiły one wykorzystać niepewność wśród rywalek, same przycisnęły na zagrywce, a to przełożyło się na ich skuteczną postawę w bloku, którym 13 razy zatrzymywały bydgoszczanki. – W pewnych momentach miałyśmy problem z przyjęciem, a Chemik dysponuje naprawdę dobrym blokiem. Miał grę dobrze poukładaną, a my tym razem pogubiłyśmy się na wysokiej piłce – przyznała Nowakowska, która w meczu z Chemikiem zgromadziła na koncie 12 punktów, ale w ataku osiągnęła zaledwie 29% skuteczności.

Celują w przełamanie

Początek sezonu nie jest udany dla drużyny znad Brdy, ale rywalizowała ona z zespołami, które mają nadawać w tym sezonie ton rywalizacji w TAURON Lidze, więc w pewnym sensie porażki z Chemikiem, Rysicami czy ŁKS-em nie są zaskoczeniem. Przed Pałacem seria pojedynków z drużynami z dolnych rejonów tabeli. W najbliższych dniach zmierzą się z #Volley’em Wrocław oraz Uni Opole i liczą, że pierwsze punkty znajdą się na ich koncie. – Było to fajne przygotowanie do kolejnych meczów. Na początku sezonu trafiłyśmy na 3 dobre zespoły. Wiedziałyśmy, że nie musimy wygrać z nimi, choć fajnie byłoby to zrobić. Teraz czekają nas spotkania z drużynami w naszym zasięgu. Mam nadzieję, że będziemy w nich górą – zakończyła Pola Nowakowska.