Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik Police zgodnie z planem pokonuje Pałac Bydgoszcz

TL: Chemik Police zgodnie z planem pokonuje Pałac Bydgoszcz

W trzeciej kolejce TAURON Ligi KS PAŁAC Bydgoszcz podjął Grupę Azoty Chemik Police. Bydgoskie siatkarki walczyły do samego końca o wyrwanie choćby seta przeciwnikom, jednak zawodniczki z Polic były lepsze, szczególnie w końcówkach. Ostatecznie to podopieczne Marco Fenoglio mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa bez starty seta.

W mecz lepiej weszły policzanki. Dobra gra w ataku i na zagrywce Agnieszki Korneluk dała im wynik 3:0. Koleta Łyszkiewicz szybko odpowiedziała serwisem i różnica stopniała do jednego oczka. Chemik utrzymywał jednak niewielki zapas, na środku dobrze radziła sobie Iga Wasilewska, punktowała też Saliha Sahin (8:4). Przyjezdne kontrolowały boiskowe wydarzenia, funkcjonował atak, blok i wkrótce było już 12:6. Po stronie Pałacu w ataku dobrze radziła sobie Pola Nowakowska, ale w odrabianiu strat nie pomagały gospodyniom własne błędy na zagrywce (16:11). W pewnym momencie miejscowe zerwały się jednak do walki, zbliżyły się na dwa oczka, a gdy w aut uderzyła Sahin, było już tylko 22:21. Ostatecznie jednak w końcówce skuteczna była Bruna Honorio i to po jej akcji set padł łupem faworytek.

W kolejnej odsłonie z kolei lepiej zaczęły bydgoszczanki, przy zagrywce Joanny Sikorskiej zrobiło się 4:1. Chemik jednak szybko odrabiał straty, skutecznie atakował i wkrótce było już 5:5. Po stronie Pałacu punktowała Koleta Łyszkiewicz, wtórowała jej Joanna Sikorska, co pozwoliło miejscowym odbudować prowadzenie (10:6). Policzanki robiły co mogły, aby odrabiać straty, pomogły też rywalki, bowiem po stronie Pałacu pojawiło się zdecydowanie więcej błędów (15:15). Policzanki przejęły inicjatywę w końcówce i po atakach Martyny Łukasik i Bruny Honorio, blokach Agnieszki Korneluk i kolejnych błędach Pałacu wygrały seta 25:17.

Początek trzeciej części meczu był wyrównany. Gra blokiem pozwoliła Chemikowi odskoczyć na dwa oczka (6:4). Po błędach rywalek policzanki prowadziły ju 11:8. Chemik utrzymywał nieznaczne prowadzenie, chociaż gospodynie łatwo nie oddawały pola, punktowały blokiem (13:14). Atak Bruny Honorio dał policzankom wynik 16:13. W ekipie Chemika zadebiutowała Ding Xia, ale to gospodynie doprowadziły do remisu. Przyjezdne jednak szybko odbudowały prowadzenie, dobrze radziła sobie Honorio, punktowały środkowe (20:17). Chemik miał ogromną przewagę w bloku i po akcji w tym elemencie było już 23:19. Bydgoszczanki po błędach Chemika i ataku Sikorskiej odrobiły  większość strat (23:22). Iga Wasilewska dała Chemikowi piłki meczowe (24:22), a po chwili kolejny raz zadziałał blok i mecz dobiegł końca.

MVP: Agnieszka Korneluk

KS PAŁAC Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(23:25, 17:25, 22:25)

Pałac: Sikorska (14), Nowakowska (12), Łyszkiewicz (8), Witowska (7), Paluszkiewicz (5), Bałdyga (2), Saad (libero) oraz Makarewicz
Chemik: Korneluk (13), Wasilewska (8), Sahin (6), Fedusio (4), Kowalewska (2), Inneh-Varga (2), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio (11), Łukasik (4), Mędrzyk (1), Ding (1), Pierzchała