Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kaman Warszawa i Marba Sędziszów Małopolski bez przegranej po fazie zasadniczej, znamy spadkowiczów

II liga K: Kaman Warszawa i Marba Sędziszów Małopolski bez przegranej po fazie zasadniczej, znamy spadkowiczów

Dobiegła końca faza zasadnicza na parkietach II ligi siatkarek. W miniony weekend rozegrała się ostatnia, 18. seria gier. Spośród wszystkich czterdziestu zespołów przedzielonych do czterech grup dwa zakończyły pierwszą część sezonu bez porażki: Kaman Warszawa oraz Marba Sędziszów Małopolski.

GRUPA I

W pierwszej grupie fazę zasadniczą na pozycji lidera zakończył Libero Aleksandrów Łódzki, który przegrał tylko jedno spotkanie i zgromadził dziewięć punktów przewagi nad drugim SMS-em Police. SMS Ostrów Łaskovię Łask i UKS ZSMS Poznań – obydwie te drużyny zakończyły zmagania z dorobkiem 28 punktów odpowiednio na 3 i 4. miejscu. ŁKS II Łódź z kolei posiada oczko mniej, chociaż za nim dobry sezon. Z I ligą pożegnał się UKS OPP Kołobrzeg, który przegrał w ostatniej serii gier z Energetykiem II Poznań. Drużynie znad morza zabrakło trzech punktów, by zrównać się z 9. Szamotulaninem Szamotuły. W ostatniej kolejce grupy pierwszej dominowały głównie tie-breaki, trzy z pięciu spotkań zakończyło się po pełnym dystansie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi kobiet

GRUPA II

Kaman Warszawa nie miał sobie równych w grupie numer dwa, wygrywając wszystkie osiemnaście spotkań. Warszawianki uzbierały w sumie 53 punkty, w ostatniej kolejce wygrały na wyjeździe z AZS-em Uniwersytetem Gdańskim 3:1. W półfinałowym turnieju z tej grupy wystąpi również Volleya Kobyłka, który zapisał na swoim koncie 43 oczka, posiadając zarazem cztery przewagi do wspomnianego AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego. Z II ligą pożegnać się musi natomiast Sparta Warszawa, która na przestrzeni całej fazy zasadniczej nie zdobyła nawet punktu, wygrywając zaledwie dwa sety. Z dorobkiem 28 punktów, odpowiednio na 5. i 6. miejscu sezon zakończyły Pałac II Bydgoszcz i AZS AWF Warszawa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. grupy II ligi kobiet

GRUPA III

W grupie trzeciej liderem okazała się Silesia Częstochowa, ta wygrała w ostatniej serii gier z Polonią Łaziska Górne 3:0. O awans do turnieju finałowego walczyć będą także NTSK AZS Nysa, która nieco rzutem na taśmę zagra w turnieju półfinałowym. Nysianki posiadają tylko punkt przewagi nad 3. Silesią Volley Mysłowice. Pierwsza czwórka tabeli była wyraźnie zarysowana, będący na 5. miejscu Sari Żory tracił do 4. miejsca 11 punktów. Nie udało się utrzymać AZS-owi-AWF Wrocław, który stracił do 9. KS Częstochowianki dwa oczka.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi kobiet

GRUPA IV

Ostatnia grupa pochwalić się może podobnie jak grupa druga – niekwestionowanym liderem rozgrywek. Marba Sędziszów Małopolski wygrała wszystkie osiemnaście spotkań, zapisując przy tym na swoje konto 52 punkty. Sędziszowianki miały w sumie 15 punktów przewagi nad drugim TKS-em Tomasovią. W pierwszej  czwórce uplasowały się jeszcze Kęczanin Kęty i KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, chociaż dalsza walka w bieżącym sezonie już im “nie grozi”. Wielki niedosyt może mieć Poprad Stary Sącz, który stracił do przedostatniego SMS-u PZPS II Szczyrk jeden punkt (chociaż drużyna ze Szczyrku nie jest brana pod uwagę do awansu i spadku) oraz trzy punkty do ósmego AZS-u AWF Katowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi kobiet

CZAS NA TURNIEJE PÓŁFINAŁOWE

Po fazie zasadniczej czas na turnieje półfinałowe. Na placu boju pozostało w sumie szesnaście drużyn, które wezmą udział w dwóch turniejach. Gra toczyć się będzie w systemie “każdy z każdym”, a w poszczególnych turniejach udział wezmą następujące drużyny:

– I turniej: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3, druga drużyna grupy 4

– II turniej: zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 3, zwycięzca grupy 2, druga drużyna grupy 1

Tak więc po podstawieniu drużyn obsada prezentuje się następująco:

– I turniej: Libero Aleksandrów Łódzki, Volley Kobyłka, Silesia Częstochowa, TKS Tomasovia

– II turniej: Marba Sędziszów Małopolski, NTSK AZS Nysa, Kaman Warszawa, SMS Police

I turniej rozgrywać się będzie w dniach 5-7 kwietnia. Z kolei termin drugiego wydarzenia to 4-6 kwietnia.

Zobacz również:
I liga K: Znamy wszystkie drużyny, które zagrają w play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved