Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U18 M: Biało-czerwoni liderem grupy I, niesamowity set w meczu Włochów i Hiszpanów

ME U18 M: Biało-czerwoni liderem grupy I, niesamowity set w meczu Włochów i Hiszpanów

Polscy siatkarze odnieśli drugą wygraną bez straty seta w mistrzostwach Europy do lat 18. Biało-czerwoni aktualnie są liderem grupy I. Niesamowity set miał miejsce w starciu Włochów i Hiszpanów. Pierwsi z nich triumfowali 34:32. W ostatecznym rozrachunku w drugiej kolejce fazy grupowej obyło się bez tie-breaków.

POLACY TRIUMFUJĄ PO RAZ DRUGI BEZ STRATY SETA

W meczu Portugalczyków oraz Turków doszło do czterech setów. Jednak tylko pierwsza połowa spotkania była wyrównana, bowiem w kolejnych dwóch odsłonach obserwowaliśmy grę tylko jednej z ekip. Po trzy punkty sięgnęli siatkarze z Kraju Półksiężyca. To jednak zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego lepsi byli w bloku, czy delikatnie w procencie przyjęcia pozytywnego. Popełnili jednak więcej błędów w ofensywie i w polu serwisowy. Wybitne zawody rozegrał Ata Unver, zdobywca 22 punktów.

Portugalia – Turcja 1:3
(23:25, 22:25, 25:17, 16:25)

Pasjonujące granie miało miejsce przy okazji spotkania Francuzów z Finami. Mimo że starcie zakończyło się w czterech odsłonach, to nie brakowało zwrotów akcji i młodzieńczej walki. Po dwóch setach wynik wskazywał na remis. Drużyna z północnej części Europy mogła prowadzić 2:0, ale uległa w grze na przewagi 26:28. W kolejnej partii także było blisko, ale to Le Blues triumfowali 25:23. Czwarty set z kolei to już swego rodzaju mniejszy zasób tlenu reprezentacji Finlandii. Największą różnicę zaobserwować można było w ataku, w którym o 8% skuteczniejsi byli gracze znad Sekwany (42% : 34%).

Francja – Finlandia 3:1
(23:25, 28:26, 25:23, 25:19)

Bułgarzy pewnie zainkasowali trzy punkty w starciu z Ukraińcami. Zespół zza naszej wschodniej granicy łatwo jednak nie odpuścił, zwłaszcza w pierwszej części, w której uległ dopiero po grze na przewagi. Podopieczni trenera Riabukhy przeważali jednak czy to w bloku, czy to w przyjęciu. Ryzyko podjęte przez nich w polu serwisowym jednak nie popłaciło.

Bułgaria – Ukraina 3:0
(26:24, 25:20, 25:21)

Polscy siatkarze pokonali Austriaków 3:0. Rywale postawili się jedynie w pierwszej części, ale w kolejnych dwóch odsłonach byli całkowicie bezradni wobec niesamowicie dysponowanych biało-czerwonych. Szczegółową relację z tego meczu przeczytać można tutaj. Nie stanowi zatem zaskoczenia, że podopieczni trenera Nawrockiego rozdawali karty w każdym elemencie, rozgrywając świetne zawody. Zdobyli 9 punktów więcej blokiem (12:3), byli o 16% skuteczniejsi w ataku (48% : 32%), przyjmowali o 15% pozytywniej (71% : 56%). Równo było w polu serwisowym. Obydwie drużyny zepsuły po 10 serwisów, 3 asy ustrzelili Polacy, a 2 Austriacy. Zespół znad Wisły głównie punktował po błędach przeciwnika. Najlepiej poradził sobie Bartosz Chrzanowski, autor 12 oczek.

Polska – Austria 3:0
(25:23, 25:14, 25:13)

Z wyjątkiem drugiej partii meczu Estonia – Słowenia rozgrywanej na przewagi, dominował w nim marazm i obserwowaliśmy grę do jednej bramki. Lepsi okazali się Słoweńcy, którzy w pojedynku tym przegrali w bloku 4:13. Jednocześnie jednak nie mylili się w ataku czy też wystrzegali się błędów w polu serwisowym. Motorem napędowym słoweńskiej drużyny był Tevez Slatinsek, który zainkasował 23 punkty. Z kolei w estońskiej formacji 24 oczka wywalczył Joosep Kurik.

Estonia – Słowenia 1:3
(25:17, 25:27, 16:25, 14:25)

Greków stać było wyłącznie na dobre otwarcie spotkania z reprezentacją Belgii oraz walkę w każdym z setów. Walka jednak nie została przekuta w chociażby punkt. Zespół z Beneluksu łatwo nie miał, ale konsekwentnie triumfował kolejno do: 22, 23 i 23. Siatkarze z Beneluksu wiele zawdzięczają swojemu dobremu przyjęciu (przyjęcie pozytywne 54% : 40% na korzyść Belgów).

Belgia – Grecja 3:1
(18:25, 25:22, 25:23, 25:23)

Chaotyczny przebieg miał miejsce w potyczce Włochów z Hiszpanami. W pierwszej części doszło do wyrównanego grania, by już po chwili zespół z Półwyspu Apenińskiego całkowicie przejechał się po rywalu. Na domiar tego, w trzeciej doszło do grania na najwyższym poziomie, wszak drużyny przeciągały linę aż do stanu 34:32 na korzyść reprezentacji Włoch, która przeważała w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła.

Włochy – Hiszpania 3:0
(25:22, 25:14, 34:32)

Czesi pewnie i przemawiająco wygrali z rumuńskimi zawodnikami 3:0. Ci najbliżej urwania seta byli w drugim, ale spoczęli na 22 oczkach. Jedyną przestrzenią, w której spisali się lepiej to przyjęcie. Najlepiej punktującym całego starcia okazał się Martin Zidlik, autor 17 punktów.

Czechy – Rumunia 3:0
(25:20, 25:22, 25:19)