Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: W polskim meczu Wołosz lepsza od Różański, Smarzek z kolejną porażką

Włochy K: W polskim meczu Wołosz lepsza od Różański, Smarzek z kolejną porażką

W ósmej kolejce włoskiej ekstraklasy siatkarek obyło się bez niespodzianek. W „polskim” meczu Joanna Wołosz pokonała Olivię Różański. Dobry mecz rozegrała Malwina Smarzek, ale jej zespół przegrał w tie-breaku. W innych spotkaniach wygrywały faworytki.

Tylko Wołosz na plus

We Włoszech w ten weekend doszło do „polskiego” meczu, w którym obyło się bez sensacji. Volley Bergamo przegrał bowiem u siebie 0:3 z Prosecco Doc Imoco Conegliano. Trochę walki było jedynie w drugim secie, ale przyjezdne dominowały na zagrywce i w ataku, co przełożyło się na ich pewną wygraną. Poprowadziła je do niej Isabelle Haak, która wywalczyła 15 oczek. Joanna Wołosz dołożyła 2 – po 1 w ataku i bloku. Po drugiej stronie siatki tylko 1 oczko na koncie zanotowała Olivia Różański, której drużyna poniosła kolejną porażkę z rzędu.

Nie popisało się Trasportipesanti Casalmaggiore, które u siebie nie sprostało Roma Volley Club. Wprawdzie doprowadziło do tie-breaka, ale ten już padł łupem przyjezdnych. Gospodyniom nie pomogło 25 punktów Eleny Perinelli oraz Malwiny Smarzek. Polka 22 oczka zdobyła w ataku, a 3 dołożyła na zagrywce, ale popełniła też 9 błędów własnych. Do sukcesu przyjezdne poprowadziła Erbblira Bici, zdobywczyni 24 punktów.

Atakujące liderkami swoich drużyn

Gładkie zwycięstwo odniósł Allianz Vero Volley Milano, który rozbił u siebie Wash4green Pinerolo. Przyjezdne w żadnym z setów nie nawiązały wyrównanej walki, a dominacja gospodyń zaczynała się na zagrywce, którą punktowały 11 razy. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała zdobywczyni 20 oczek, Paola Egonu.

Savino Del Bene Scandicci na wyjeździe rozprawiło się z Honda Olivero S. Bernardo Cuneo. Gospodynie zerwały się do walki w trzecim secie, ale do podziału łupów nie udało im się doprowadzić. Nie znalazły sposobu na powstrzymanie Jekateriny Antropowej, która została bohaterką spotkania, gromadząc na swoim koncie 25 oczek.

Trudną przeprawę na wyjeździe miał Igor Gorgonzola Novara, który pokonał w trzech setach Megabox Vallefoglia. Wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach, a kluczowa okazała się postawa Wity Akimowej, która zapisała na koncie 22 punkty.

Atut własnego parkietu wykorzystało Il Bisonte Firenze, które wykazało wyższość nad Uyba Busto Arsizio. Przyjezdne walczyły, ale nie zdołały powstrzymać Mayu Ishikawy oraz Liny Alsmeier, które wywalczyły łącznie 30 punktów i poprowadziły gospodynie do wygranej.

Reale Mutua Fenera Chieri u siebie wykazało wyższość nad Itasem Trentino. Moment słabości gospodyniom przytrafił się tylko w drugim secie. Przyjezdne lepiej spisywały się na zagrywce, ale popełniły też aż 26 błędów własnych, co przełożyło się na ich porażkę. Bohaterką spotkania została Martha Antouli, która zakończyła je z 22 oczkami na koncie.