Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Po 13 latach wraca do PlusLigi – poprowadzi Trefla Gdańsk

Po 13 latach wraca do PlusLigi – poprowadzi Trefla Gdańsk

fot. CEV

To nie była wielka tajemnica. Od jakiegoś czasu najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady trenera w Treflu Gdańsk był Mariusz Sordyl i ta informacja została potwierdzona przez klub. 

Nieoficjalne informacje się potwierdziły

Niespełna tydzień temu gdańszczanie poinformowali, że Igor Juricić nie poprowadzi Trefla w przyszłym sezonie. Pozostało zatem oczekiwanie na potwierdzenie pogłosek, które już od lutego krążyły w mediach, że jego następcą zostanie Mariusz Sordyl. Tak się właśnie stało.

Od sezonu 2024/2025 seniorską drużynę Trefla Gdańsk poprowadzi Mariusz Sordyl. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że dziś mogę oficjalnie powitać nowego trenera „gdańskich lwów” – Mariusza Sordyla. Jego doświadczenie, wiedza i pasja do siatkówki są niepodważalne, co czyni go idealnym kandydatem do kierowania naszym zespołem w nadchodzących wyzwaniach – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Świetny siatkarz, świetny trener

Mariusz Sordyl to były siatkarz, który w przeszłości występował także w reprezentacji Polski. Jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1991,1992,1995) oraz złotym (1991, 1992) i srebrnym (2004) medalistą ligi polskiej. Jego doświadczenie oraz wszechstronność gry na pozycjach atakującego, przyjmującego i rozgrywającego zostały docenione i zyskały uznanie. Po zakończeniu kariery zawodniczej, Sordyl skierował swoją pasję i umiejętności do trenowania seniorskich drużyn w kraju i za granicą oraz szkolenia młodych talentów.

Jako trener, Mariusz Sordyl odznacza się imponującym portfolio. W latach 2005–2008 pełnił funkcję drugiego trenera w AZS-ie Olsztyn, a następnie w latach 2008–2010 objął stanowisko głównego szkoleniowca w tym klubie. W 2011 i w latach 2018-2019 pracował również z Reprezentacją Polski Juniorów. Swoje doświadczenie trenerskie rozwijał także poza granicami Polski. Prowadził kluby w Rumunii (Remat Zalău), Katarze (Al Ahli Ad-Dauha), Turcji (Jeopark Kula Belediyespor, Fenerbahçe SK), a także Ukrainie (Epicentr-Podolany Horodok).

W 2012 roku Mariusz Sordyl poprowadził rumuńską drużynę Remat Zalău po Puchar Rumunii oraz złoto ligi, a rok później po brąz. Następnie, w 2019 roku razem z klubem Fenerbahçe SK, gdzie również pełnił funkcję pierwszego trenera, zdobył Puchar Turcji oraz złoto ligi tureckiej. Natomiast ukraiński zespoł Epicentr-Podolany Horodok pod jego wodzą zdobył złoto (2022) i srebro (2023) ligi ukraińskiej oraz Puchar Ligi Ukraińskiej (2022).

sordyl cieszy się na pracę w Gdańsku

– Powrót do najlepszej ligi świata po 13 latach wzbudza we mnie wiele emocji. Przede wszystkim odczuwam ekscytację i determinację. Trefl Gdańsk to nowoczesny, świetnie zorganizowany klub z wyjątkową atmosferą, którą tworzą wspaniali kibice w ERGO ARENIE. Co więcej, Gdańsk jest miastem o bogatej historii, dynamicznie rozwijającym się i pełnym uroku co tworzy doskonałe warunki do pracy i życia – mówi Mariusz Sordyl, nowy szkoleniowiec Trefla Gdańsk. – Moim celem jest stworzenie zespołu, który nie tylko będzie odnosić sukcesy na boisku, ale także będzie stanowić spójną i zgraną grupę. Chcę, aby każdy zawodnik czuł się częścią czegoś wyjątkowego, abyśmy wspólnie budowali drużynę, z której każdy będzie dumny. Ważne jest dla mnie, aby Trefl Gdańsk nie tylko wygrywał mecze, ale także reprezentował wartości takie jak szacunek i profesjonalizm. Z ogromną radością i determinacją podejmuję tę współpracę, mając głębokie przekonanie, że wspólnie wypracujemy wiele sukcesów – zakończył Mariusz Sordyl.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved