Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: mecze o 5 i 7 miejsce – kto z kim, kiedy, plan transmisji

PlusLiga: mecze o 5 i 7 miejsce – kto z kim, kiedy, plan transmisji

fot. Klaudia Piwowarczyk

W PlusLidze jeszcze sporo niewiadomych. W środę rozpoczynają się półfinały, ale cały czas toczy się rywalizacja o niższe pozycje. Przegrani z ćwierćfinałów w czwartek zaczynają dwumecze o miejsca 5-8. Choć największe emocje już pewnie opadły to zawodnicy muszą zebrać się jeszcze na rozegranie dwóch spotkań, by można było zamknąć sezon. Czy wykrzesają z siebie resztki sił, aby stworzyć ciekawe widowiska? Wszystkie transmisje z tych pojedynków będzie można śledzić na kanałach Polsatu Sport.

Zasady rywalizacji

Zwycięzcy czterech ćwierćfinałów awansowali do półfinałów, a przegrani stoczą ze sobą rywalizację o miejsca 5-6 i 7-8. Tak się składa, że są to zespoły, które po sezonie zasadniczym zajmowały właśnie te miejsca, więc drużyny wyżej sklasyfikowane rywalizować będą o miejsca 5-6, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane zagrają o miejsca 7-8. Zespoły zmierzą się w dwumeczu, gdzie gospodarzami pierwszych spotkań będą ekipy, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Rewanż odbędzie się na boiskach rywali, czyli drużyn wyżej notowanych.

Zespół wygrywający spotkanie w stosunku 3:0 lub 3:1 otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe, a przegrywający 0 punktów meczowych. Za zwycięstwo w stosunku 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a przegrywająca 1 punkt meczowy. W przypadku równej liczby punktów meczowych po rozegraniu dwóch spotkań, o wygraniu rywalizacji zdecyduje zwycięstwo w tzw. „złotym secie”, który rozgrywany jest do 15 punktów.

Kto z kim

O miejsca 5-6 zagrają Trefl Gdańsk z Bogdanką LUK Lublin. Lublinianie byli o krok od awansu do półfinału, gdyż przegrali rywalizację dopiero po tzw. ,,złotym secie”. Są jednak zespołem, który sukcesów w PlusLidze nie ma zbyt wielu, więc powinno im zależeć na jak najlepszym wyniku. Ich rywale grają natomiast w kratkę i choć momentami przeciwstawiali się rzeszowianom to w ostatecznym rozrachunku byli drużyną słabszą. Należy pamiętać, że piąte miejsce daje także szansę gry w europejskich pucharach

O lokaty 7-8 zmierzą się PSG Stal Nysa z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Podopieczni Daniela Plińskiego po przegranej z zawiercianami w pierwszym meczu 0:3 wygrywali w rewanżu 2:0, ale nie potrafili postawić kropki nad ,,i”. Olsztynianie natomiast dość gładko ulegli mistrzom Polski. Wydaje się, że lekką przewagę w tym dwumeczu mogą mieć nysianie, ale ekipa Javiera Webera potrafi zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, więc sprawa 7. miejsca jest otwarta.

Kiedy grają i gdzie transmisja

I spotkania:

czwartek, 18.04, godz. 17:30 Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa – transmisja od 17:30 w Polsacie Sport

czwartek, 18.04, godz. 20:30 Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk – transmisja od 20:30 w Polsacie Sport

II spotkania

niedziela, 21.04, godz. 14:45 PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn – transmisja od 14:45 w Polsacie Sport

poniedziałek, 22.04, godz. 20:30 Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin – transmisja od 20:30 w Polsacie Sport

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved