Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 K: Świetna dyspozycja Polek

Plażowe ME U-20 K: Świetna dyspozycja Polek

W Brnie trwają plażowe mistrzostwa Europy do lat 20. W rywalizacji pań pod biało-czerwoną flagą występuje duet Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik. Polskie zawodniczki trafiły do grupy E, w której wczoraj odniosły bardzo pewne zwycięstwo nad duetem Hasani/Avdullahu. Dziś poszły za ciosem i wygrały z parą z Andory.

Jak dotąd team Bielak/Chudzik mierzył się z zespołami, które były niżej rozstawione. Tych zwycięstw zatem oczekiwały zarówno same zawodniczki, jak i kibice siatkówki plażowej w Polsce. Przed naszymi siatkarkami dziś jeszcze jeden mecz, tym razem z wyżej notowaną parą ze Szwecji – Brink/Reffel.

W piątek Zuzannie Bielak i Aleksandrze Chudzik przyszło rozegrać w fazie grupowej mistrzostw Europy U20 dwa spotkania. Po zwycięstwie nad duetem Hasani/Avdullahu 2:0 w czwartek, dziś rano Polki mierzyły się z ekipą z Andory – Patricią Mas i Andreą Da Silva Encinas.

Biało-czerwone spisały się znakomicie, w obu setach szybko narzucały rywalkom swój rytm gry. Spokojnie zdobywały kilkupunktowe prowadzenie, które powiększały z każdą kolejną akcją. W każdym z dwóch setów pozwoliły zdobyć rywalkom po 14 punktów, a ze zwycięstwa cieszyły się już po 30 minutach od pierwszego gwizdka.

Dziś Bielak/Chudzik zagrają jeszcze z siatkarkami ze Szwecji, które rozstawione zostały z numerem piątym – Filippą Brink i Isabelle Reffel. W pierwszym meczu Szwedki pokonały duet Mas/Andrea 2:0 (21:14, 21:14).

Bielak/Chudzik POL [12] Mas/Andrea AND [28] 2:0
(21:14, 21:14)