Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U22: Lejawa i Czachorowski grają dalej

Plażowe ME U22: Lejawa i Czachorowski grają dalej

Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski w pierwszym meczu fazy pucharowej podczas Mistrzostw Europy U-22 trafili na duet z Portugalii. Przeciwnicy postawili polskiej parze trudne warunki, ale ostatecznie to Lejawa i Czachorowski cieszyli się ze zwycięstwa.

ZWYCIĘSTWO PO TIE-BREAKU

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry i na początku żaden duet nie mógł wypracować większej przewagi. Polskiej parze udało się to dopiero w połowie seta, lecz za chwilę przeciwnicy odrobili straty. Dopiero przy stanie 14:14 Lejawa i Czachorowski zaczęli zdobywać punkty przy własnej zagrywce i wyszli na  trzypunktowe prowadzenie. Seta zakończył udanym atakiem Aleksander Czachorowski (21:18).

Druga partia to pokaz dobrej gry obu zespołów. Niemal całego seta, oba duety skutecznie punktowały i wynik ciągle oscylował wokół remisu. Gra punkt za punkt toczyła się do samego końca. Pierwszą piłkę setową mieli Portugalczycy, lecz Polakom udało się ją obronić. Gra na przewagi trwała jeszcze chwilę, lecz polski duet musiał uznać wyższość przeciwnika (21:23).

W tie-breaka wyraźnie lepiej weszli Portugalczycy, lecz Polacy za chwilę odrobili straty i był remis. Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski zaczęli grać coraz skuteczniej i w połowie seta wyszli na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Mimo walki, duet Maia, G./Leite miał spore problemy z odrabianiem strat. Polacy skutecznie kończyli kolejne akcje i doprowadzili do pierwszej piłki meczowej (14:10). Chwilowy przestój nie przeszkodził Polakom i po ataku Filipa Lejawy to oni cieszyli się ze zwycięstwa (15:13).

Lejawa/Czachorowski [POL] – Maia, G./Leite [POR] 2:1
(21:18, 21:23, 15:13)