Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20: Lejawa i Beta zagrają o brąz

Plażowe ME U-20: Lejawa i Beta zagrają o brąz

Filip Lejawa i Szymon Beta przegrali w półfinale mistrzostw Europy U20 z Austriacką parą Hammarberg/Berger. Biało-czerwoni ulegli przeciwnikom dopiero po tie-breaku i pozostała im walka o brązowy medal.

Pierwszy set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Filipa Lejawy i Szymona Bety (6:2). Austriacy mimo słabszego początku, szybko wrócili do dobrej gry i rozpoczęli odrabianie strat (8:9). Mecz stał się bardzo wyrównany. Oba duety grały skutecznie i nikt nie był w stanie wypracować przewagi (16:16). Pierwszą piłkę setową mieli Polacy, ale seta zakończyli dopiero po dłuższej grze (25:23).

Niezwykle zmotywowani Austriacy, rozpoczęli drugiego seta od prowadzenie 8:0. Polacy byli bezradni i nie mogli przeciwstawić się skutecznej grze przeciwników (3:11). W kolejnej części seta, Austriacy kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpiecznie prowadzenie (17:9). W końcówce Lejawa i Beta nie zdołali poprawić wyniku i przegrali drugą partię 10:21.

W tie-breaku nie zabrakło walki, ale od początku to Hammarberg i Berger prowadzili (6:3). Polacy starali się nadrobić straty, lecz przeciwnicy skutecznie im to uniemożliwiali (5:8). Austriacy w końcówce nie dali biało-czerwonym wielu szans na zdobycie punktów. Dzięki serii udanych zagrań, Hammarberg i Berger zwyciężyli w tie-breaku i awansowali do finału rozgrywek (15:7).

Lejawa/Beta [POL] – Hammarberg/Berger [AUT] 1:2
(25:23, 10:21, 7:15)