Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Łosiak i Rudol grają dalej

Plażowe ME M: Łosiak i Rudol grają dalej

Na zakończenie rywalizacji w grupie G plażowych mistrzostw Europy rozegrany został polsko-polski pojedynek. Jakub Zdybek i Piotr Kantor walczyli o pozostanie w turnieju z Bartoszem Łosiakiem i Maciejem Rudolem. Pojedynek był niezwykle zacięty. Chociaż zakończył się po dwóch setach, to w obu walka toczyła się na przewagi. W pierwszym Łosiak i Rudol wygrali 23:21 a w drugim dopiero 30:28.

W swoim pierwszym meczu Maciej Rudol i Bartosz Łosiak przegrali z austriackim duetem Seidl/Pristauz 1:2. Piotr Kantor i Jakub Zdybek ulegli Holendrom – Immers/van de Velde 2:0. Tym samym pojedynek między polskimi duetami miał zdecydować o tym, która para pozostanie w walce o medale plażowych mistrzostw Europy w Wiedniu.

Ciągła walka punkt za punkt

Po bloku Piotra Kantora to jego duet prowadził 2:0. Rudol/Łosiak bez większych problemów doprowadzili do remisu. Po zagraniu Macieja Rudola było już 6:4. Przy zagrywkach Piotra Kantora wynik szybko się wyrównał (8:8). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, celnymi atakami wymieniali się Maciej Rudol i Jakub Zdybek. Dopiero w drugiej części seta przy zagrywkach Zdybka to duet Kantor/Zdybek doszedł do głosu i odskoczył na 18:16. Rywale nie mieli zamiaru odpuszczać, w decydującym momencie wyrównali na 19:19. Po ataku Piotra Kantora to jego duet miał piłkę setową, ale przeciwnicy doprowadzili do walki na przewagi. Ostatecznie dopiero po bloku Rudola to on wraz z Łosiakiem mogli podnieść ręce w geście triumfu.

Dobra gra Bartosza Łosiaka sprawiła, że to ten duet poszedł za ciosem w drugiej odsłonie (4:2). Rywale bez większych problemów zniwelowali dystans (4:4). W kolejnych akcjach, podobnie jak w poprzednim secie, trwała walka na styku. Wynik oscylował wokół remisu. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami (17:17). Podobnie jak w poprzednim secie, pierwsi piłkę setową mieli Kantor i Zdybek (19:20), ale jej nie wykorzystali. Walka na przewagi była długa i zacięta. Oba duety miały swoje szanse. Bardzo długą walkę skutecznym atakiem zamknął Bartosz Łosiak i to on wraz z Maciejem Rudolem awansowali dalej.