Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Porażka Kantora i Zdybka w pierwszym meczu grupowym

Plażowe ME M: Porażka Kantora i Zdybka w pierwszym meczu grupowym

Piotr Kantor i Jakub Zdybek w pierwszym meczu grupowym na mistrzostwach Europy przegrali 0:2 z holenderska parą Immers/van de Velde. Kolejny mecz, Polacy rozegrają jeszcze dziś, a stawką spotkania będzie to, kto pozostanie w turnieju.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry i minimalnego prowadzenie Holendrów (4:3). Po bloku na Zdybku, było już 7:4 dla przeciwnika. Polacy rozpoczęli odrabianie strat i jeszcze przed przerwą zbliżyli się do holenderskiej pary na jeden punkt (9:10). Kolejne akcje to gra punkt za punkt do stanu 13:13. Piotr Kantor i Jakub Zdybek próbowali różnych zagrań by zmylić przeciwnika, ale ten grał bardzo skutecznie (17:15).

Holendrzy wypracowali w końcu prowadzenie, ale za chwilę zaczęli je tracić. Ostatecznie w zaciętej końcówce lepsi okazali się Immers i Van de Velde, wygrywając pierwszego seta 21:19.

HOLENDRZY LEPSI W KOŃCÓWKACH

Drugi set zaczął się od skutecznych ataków z obu stron siatki. Po sprytnym zagraniu Polacy wyszli na minimalne prowadzenie (6:5). Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt i na przerwie technicznej Polacy prowadzili 11:10. Kiedy Kantor został zablokowany, a szczęśliwą obronę na punkt zamienili Holendrzy, Polacy przegrywali 13:16. Biało czerwoni starali się dogonić przeciwnika i po długiej wymianie zbliżyli się na jeden punkt (17:18). O zwycięstwie w secie zadecydowała wyrównana końcówka, w której ponownie lepsi okazali się Holendrzy, wygrywając 22:20.

Kantor/Zdybek [POL] – Immers/Van de Velde [NED] 0:2
(19:21, 20:22)