Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Drugie mecze ćwierćfinałów: kto z kim, kiedy, plan transmisji

PlusLiga: Drugie mecze ćwierćfinałów: kto z kim, kiedy, plan transmisji

Ledwo co zakończyły się pierwsze mecze ćwierćfinałów mistrzostw Polski, a już ruszają drugie, po których poznamy najlepszą czwórkę polskiej ekstraklasy. W pierwszych meczach faworyci nie zawiedli, a zgodnie z oczekiwaniami – najbardziej zacięte zawody miały miejsce w Gdańsku. Jak będzie w rewanżach? Wszystkie spotkania będą transmitowane na antenie Polsatu Sport.

FAWORYCI NIE ZAWIEDLI W PIERWSZYCH STARCIACH DWUMECZU

W ćwierćfinale mistrzostw Polski wszystkie osiem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej rywalizuje w dwumeczu. Trzy spośród czterech spotkań zakończyły się maksymalną zaliczką, wszak faworyci nie zawiedli. Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Warta Zawiercie wygrały 3:0 odpowiednio z Indykpolem AZS-em Olsztyn i PSG Stalą Nysa. Projekt Warszawa po czterech setach okazał się lepszy od Bogdanki LUK-u Lublin. Będąca faworytem Asseco Resovia Rzeszów również nie zawiodła, bowiem wygrała pojedynek z Treflem Gdańsk, jednak po tie-breaku, co jeszcze nie zamyka całkowicie drogi ekipie znad morza. Niemniej jednak rywalizacja przenosi się na Podkarpacie, a to z pewnością będzie duży atut dla podopiecznych Giampaolo Medeiego.

CO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ?

Z racji, że w ćwierćfinale oraz półfinale mistrzostw Polski rozgrywany jest dwumecz, zaczyna się zatem kalkulacja. Ekipy z Jastrzębia-Zdroju, Zawiercia oraz Warszawy, by zapewnić sobie awans do półfinału PlusLigi potrzebują już tylko dwóch wygranych setów. Tak więc śmiało mogą przegrać mecz 2:3, a i tak zameldują się w gronie Final Four. Z kolei ich rywale, a więc AZS, Stal i LUK nie będą mieć łatwej przeprawy. Najpierw będą musiały wygrać mecz za trzy punkty, tak więc maksymalnie w stosunku 3:1. O kwestii awansu decydować wówczas będzie złoty set.

Inna sytuacja ma miejsce w przypadku rywalizacji Resovii z Treflem. Rzeszowianie będą musieli wygrać to spotkanie, nieważne w jakim stosunku. W przypadku porażki 2:3 dojdzie do złotego seta. Natomiast jeśli to gdańszczanie pokonają brązowych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Polski 3:0 lub 3:1, wówczas to oni cieszyć się będą z gry o medale.

TERMINARZ I PLAN TRANSMISJI II MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH PLUSLIGI

sobota, 13 kwietnia, godz. 14:45: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn – transmisja od 14:45 w Polsacie Sport

sobota, 13 kwietnia, godz. 17:30: Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa – transmisja od 17:30 w Polsacie Sport

niedziela, 14 kwietnia, godz. 14:45: Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin – transmisja od 14:45 w Polsacie Sport

niedziela, 14 kwietnia, godz. 17:30: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk – transmisja od 17:30 w Polsacie Sport