Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Startuje faza play-off – harmonogram i zasady awansu

I liga M: Startuje faza play-off – harmonogram i zasady awansu

fot. Klaudia Piwowarczyk

I-ligowi siatkarze zakończyli sezon zasadniczy. Teraz najlepszych czeka walka o awans do PlusLigi. W grze pozostaje osiem zespołów, czas więc przedstawić harmonogram pierwszych spotkań fazy play-off. Oprócz tego znamy już tegorocznych spadkowiczów, a także zespoły, które będą bić się o awans na zaplecze ekstraklasy. 

POŻEGNANIA I ZASADY I RUNDY PLAY-OFF

Do fazy play-off awansowały zespoły, które na zakończenie sezonu zasadniczego zajęły w tabeli miejsca od pierwszego do ósmego. Teraz drużyny będą rywalizować w parach przyporządkowanych w sposób: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Pierwszeństwo występu przed własną publicznością mają wyżej notowane zespoły. W spotkaniach rewanżowych gospodarzem będą drużyny niżej sklasyfikowane, a w razie konieczności rozegrania trzeciego, decydującego spotkania, będzie ponownie rozgrywany na terenie teoretycznie silniejszej ekipy. Aby awansować dalej trzeba wygrać dwa mecze. W tabeli dużo w ostatnim czasie mieszała Lechia Tomaszów Mazowiecki za sprawą złożonego protestu. Zażalenie zostało pozytywnie rozpatrzone co zaowocowało nowymi parami fazy play-off.

Według zasad po sezonie I ligę opuszczą dwa najgorsze zespoły rundy zasadniczej, z wyłączeniem SMS-u Spała, gdyż ten ma z automatu zapewniony udział w rozgrywkach na zapleczu PlusLigi. Z I-ligą pożegna się całkowicie pogubiona Gwardia Wrocław, oraz czternasty po sezonie KGHM SPS Głogów.

WIELKI FINAŁ – KIEDY POZNAMY BENIAMINKA PLUSLIGI?

Do następnej rundy fazy play-off awansują cztery najlepsze zespoły, które między sobą będą grać o prawo do dalszej gry. Aby awansować do wielkiego finały ponownie będzie trzeba wygrać dwa spotkania. II runda zaplanowana jest na od 20 do 24 kwietnia, gdyby pojawiła się konieczność zorganizowania trzeciego meczu, to zostanie on rozegrany 27 kwietnia.

Do ścisłego finału awansują tylko dwie najlepsze ekipy, dwóm przegranym pozostanie rywalizacja w finale B o najniższy stopień podium. W ostatniej rundzie play-off gra się będzie toczyć do trzech zwycięstw. Najszybciej zwycięzcę I ligi i przyszłorocznego beniaminka PlusLigi poznamy 8 maja, a najpóźniej 15 dnia tegoż miesiąca.

I runda

I termin – 6 kwietnia

17:00 – BBTS Bielsko-Biała – KKS MICKIEWICZ Kluczbork

17:00 – BKS VISŁA Proline Bydgoszcz – PZL LEONARDO Avia Świdnik

18:00 – MKS Będzin – MKST Astra Nowa Sól

18:00 – Bogdanka Arka Chełm – Lechia Tomaszów Mazowiecki

Spotkania rewanżowe zaplanowane są na następną sobotę 13 kwietnia. W razie konieczności odbycia dodatkowego, trzeciego meczu, zostanie on rozegrany w środę 17 kwietnia.

Zobacz również:
Lechia Tomaszów Mazowiecki jednak zagra w fazie play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved