Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Petr Zapletal: Światowa siatkówka jest gdzie indziej

Petr Zapletal: Światowa siatkówka jest gdzie indziej

fot. cev.eu

Bezcenne doświadczenie – to jedyny zysk, jaki siatkarki VK UP Ołomuniec wyniosły z pierwszego turnieju grupy E Ligi Mistrzyń, który odbył się we włoskiej Novarze. Po porażkach z zespołami Grupy Azoty Chemik Police i Igor Gorgonzola Novara, trzeciego dnia czeska drużyna musiała uznać wyższość Dynamo-Ak Bars Kazań. W tym pojedynku ekipie trenera Petra Zapletala również nie udało się ugrać nawet seta. – Nie mieliśmy szans – bezlitośnie ocenił szkoleniowiec.

Rosyjski zespół rozbił rywalki z VK UP Ołomuniec blokiem i zagrywką. Zawodniczki Dynama wykonały dziesięć asów serwisowych przy sześciu rywalek. Postawiły również 10 szczelnych bloków, podczas gdy czeskiej drużynie udało się to zaledwie trzy razy.Nie udało nam się przejść przez wysokie bloki naszych przeciwników, ponadto nie poradziliśmy sobie w przyjęciu, o czym świadczy 13 asów rywalek – powiedział po spotkaniu Petr Zapletal, szkoleniowiec VK UP Ołomuniec. – Po raz kolejny okazało się, że światowa siatkówka jest gdzie indziej, po prostu nie mamy tak silnej drużyny – dodał.

Pokazywaliśmy też jasne momenty, kiedy udało nam się dobrze przyjąć, wtedy atakowaliśmy punktowo, ale te wyjątki nie wystarczały. Niemniej jednak nasz zespół wykazał się charakterem, jest bardzo waleczny i zdobyliśmy słowa uznania od trenerów innych drużyn i obecnych dziennikarzy. Będziemy walczyć w drugim turnieju w Polsce, ale rozkład sił jest jasny – dodał trener czeskiej ekipy.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved