Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Szymański: Rywale będą obawiać się meczu z KPS-em Siedlce

Patryk Szymański: Rywale będą obawiać się meczu z KPS-em Siedlce

– To był mój pierwszy sezon na zapleczu ekstraklasy i jestem zadowolony z pracy jaką wykonałem. Co prawda, czuję niedosyt z powodu czasu jaki spędziłem na boisku, ale jest to dla mnie dodatkowa motywacja, żeby dać z siebie maksa i nadrobić to w zbliżającym się sezonie – powiedział Patryk Szymański, który w sezonie 2020/2021 będzie grał w KPS-ie Siedlce.

Miniony sezon dla KPS-u Siedlce nie był nadzwyczaj udany. Szczególnie na początku rozgrywek przeżywał trudne chwile, ponosząc osiem porażek z rzędu. – Myślę, że mieliśmy problem ze scaleniem się jako drużyna, odnalezieniu wspólnego rytmu i wykreowaniu lidera. Gdyby udało nam się wcześniej to osiągnąć, to pierwsze punkty przyszłyby szybciej – powiedział Patryk Szymański, środkowy siedleckiej drużyny, według którego przełomowym momentem były dla zespołu z Mazowsza spotkania z Krispolem i BBTS-em. – Moim zdaniem były dwa takie mecze. Siódma kolejka i przegrany tie-break z Krispolem Września i wygrana 3:0 w dziewiątej kolejce z BBTS-em Bielsko-Biała. Pierwszy mecz podbudował nas i dał nam bodziec do dodatkowej pracy na treningach. A wygrana z bielszczanami pozwoliła oczyścić głowy i poczuć pierwsze zwycięstwo – dodał młody zawodnik.Dla Patryka Szymańskiego miniony sezon był debiutanckim w Krispol I lidze. Wprawdzie nie miał zbyt wielu okazji do gry, ale jego praca została dostrzeżona przez Mateusza Grabdę, który chwalił postępy młodego środkowego. – To był mój pierwszy sezon na zapleczu ekstraklasy i jestem zadowolony z pracy jaką wykonałem. Co prawda, czuję niedosyt z powodu czasu jaki spędziłem na boisku, ale jest to dla mnie dodatkowa motywacja, żeby dać z siebie maksa i nadrobić to w zbliżającym się sezonie – zaznaczył siatkarz.

Wcześniejsze zakończenie sezonu przez pandemię związaną z koronawirusem spowodowało, że siatkarze mieli więcej czasu na odpoczynek. Musieli za to we własnym zakresie dbać o podtrzymanie sprawności fizycznej, co wcale nie było takie proste. – Urlopu jako takiego nie było, ale czasu na odpoczynek nie brakowało. W domu udało mi się zorganizować małą siłownię i 70 kg obciążenia, więc jestem nawet w stanie zrobić większość ćwiczeń jakie robiłem w sezonie. Poza tym odkąd zaczęto zmniejszać obostrzenia, zacząłem biegać, a także umawiać się z przyjaciółmi na grę w siatkówkę plażową – skomentował Szymański.

Jest on jednym z zaledwie dwóch zawodników (obok Michała Wójcika), którzy wciąż będą bronili barw KPS-u. – Czuję się bardzo swobodnie w Siedlcach, a sam klub jest świetnym miejscem, aby rozwijać się w siatkarskim rzemiośle – zaznaczył młody środkowy, który liczy, że drużyna prowadzona przez Mateusza Grabdę namiesza na zapleczu PlusLigi w sezonie 2020/2021. – Trener zbudował fajną ekipę na przyszły sezon i myślę, że nasi rywale ligowi patrząc w tabelę, będą obawiać się meczów z KPS-em Siedlce. Chcemy poprawić wynik z zeszłego sezonu i walczyć w każdym meczu o komplet punktów – zakończył Patryk Szymański.

źródło: opr. własne, sportsiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę