Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rozgrywająca kończy karierę, ale zostaje w klubie

Rozgrywająca kończy karierę, ale zostaje w klubie

fot. Michał Szymański

Beniaminek TAURON Ligi Sokół & Hagric Mogilno zaczął odkrywać karty przed swoim debiutem w siatkarskiej ekstraklasie. Włodarze klubu ogłosili, że na zakończenie kariery zdecydowała się Karolina Łuczyszyn. Nie rozstaje się jednak z klubem a jedynie zmienia swoją rolę.

Sokół & Hagric Mogilno rozegrał ciekawy sezon w I lidze kobiet. Po fazie zasadniczej mogilnianki zajęły 2. miejsce. W ćwierćfinałach dopiero po trzecim meczu Sokół pokonał San-Pajdę Jarosław. W turnieju finałowym Sokół jednak już nie miał sobie równych i po tie-breaku z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki wygrał zaplecze kobiecej ekstraklasy, zapewniając sobie awans do TAURON Ligi. Teraz przyszedł czas na budowanie zespołu na sezon 2024/2025. Dotychczas poinformowano, że w drużynie zostanie środkowa Maja Pilarczyk, zaś nowego pracodawcy szuka przyjmująca Aleksandra Cabaj.

Nowa rola rozgrywającej

Kolejną siatkarką, która nie będzie już występować na parkiecie jest rozgrywająca Karolina Łuczyszyn. Siatkarka przez wiele lat była związana z klubem. Wraz z Sokołem Mogilno sięgnęła po srebrny medal II ligi i mistrzostwo I ligi. Podczas pożegnania siatkarki klub na łamach swoich mediów społecznościowych ogłosił ją legendą. – Pragniemy złożyć ci najserdeczniejsze podziękowania i życzymy wszystkiego dobrego w nowej roli jaką obrałaś dla swojego rozwoju – napisano.

Okazało się jednak, że nie jest to zupełne pożegnanie z Łuczyszyn. Co prawda nie będzie ona już występować w roli rozgrywającej, ale pozostaje w klubie w innej roli. Karolina Łuczyszyn została kierownikiem drużyny z Mogilna. – My jednak nie możemy bez siebie żyć. Pragniemy przedstawić kierownik drużyny Sokół Mogilno w rozgrywkach TAURON Ligi. Przed państwem Karolina Łuczyszyn. Tym razem w nowej roli, ale o zaangażowanie w swoje obowiązki na nowym stanowisku jesteśmy spokojni – podano w komunikacie na łamach mediów społecznościowych klubu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: Sokół Mogilno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved