Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niemcy wygrali sparing z zawiercianami

Niemcy wygrali sparing z zawiercianami

Podczas gdy kobiece reprezentacje są na ostatniej prostej w walce o kwalifikacje olimpijskie, męskie drużyny wkroczą do gry dopiero 30 września. W Brazylii o przepustkę na igrzyska w Paryżu będą walczyć Niemcy. Przed wylotem do Rio de Janeiro reprezentacja prowadzona przez trenera Winiarskiego zmierzyła się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W Kienbaum pod Berlinem Niemcy wygrali 4:0. Drugi sparing, który miał odbyć się w sobotę, został odwołany.

Czterosetowe zwycięstwo Niemców

Chociaż lepiej w mecz weszli Jurajscy Rycerze, rywale za sprawą dobrej gry blokiem szybko wyrównali. Nie udało im się jednak wypracować przewagi, bowiem po bloku na Karlitizku i asach Karola Butryna zawiercianie odskoczyli na 16:12. Po przerwie dla trenera Winiarskiego Niemcy bez większych problemów doprowadzili do remisu. W końcówce celnymi zagrywkami popisywał się Grozer i po serii przy jego serwisach to Niemcy wygrali 25:21. W drugiej odsłonie nie brakowało przedłużonych wymian. Inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. Chociaż zawiercianie regularnie odrabiali straty, nie byli w stanie przełamać rywali. Wyoską skuteczność utrzymywali Moritz Karlitzek i Denis Kaliberda. Kropkę nad i w drugiej odsłonie postawił Tobias Krick.

W trzecim secie mimo gruntownych zmian w składzie Niemcy utrzymywali konsekwentną grę w polu zagrywki. Siatkarze z Niemiec utrzymywali wyższą skuteczność w ataku, popełniali również mniej błędów. Po dwóch asach Johannesa Tillie było już 19:13. Mimo starań w polu zagrywki Miguela Tavaresa i kolejnych kontrataków Bartosza Kwolka polski zespół nie zdołał odwrócić biegu seta. Zagranie Lukasa Maase zamknęło tego seta. W czwartej partii również w składzie zawiercian nastąpiły zmiany. Od początku to Niemcy dyktowali warunki. Zawiercianie mieli problem ze skończeniem akcji. Punkt na wagę zwycięstwa reprezentacji Niemiec zdobył zagraniem z szóstej strefy Ruben Schott.

Najwięcej punktów dla zawiercian zdobył Patryk Łaba. Przyjmujący zapisał na swoim koncie 13 punktów, choć jego skuteczność w ataku wyniosła tylko 36%. 11 oczek dołożył Bartosz Kwolek (59% skuteczności). Po drugiej stronie siatki 15 punktów zdobył Georg Grozer, który wystąpił tylko w dwóch setach. Jego skuteczność w ataku wyniosła aż 75%. 12 oczek na swoim koncie zapisał Mortiz Karlitzek (50% skuteczności w ataku, 4 asy).

Niemcy – Aluron CMC Warta Zawiercie 4:0
(25:21, 25:18, 25:22, 25:11)

Niemcy: Kaliberda (3), Grozer (15), Brehme (4), Kampa, Karlitzek (12), Krick (7), Zenger (libero) oraz Fromm (7), Tille (4), Reichert (8), Schott (6), Krage (4), Rohrs (7) i Maase (4)
Warta: Kwolek (11), Zniszczoł (5), Butryn (9), Szalacha (3), Łaba (13), Tavares, Gregorowicz (libero) oraz Kalembka (1), Gąsior (1), Kozłowski