Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Zacięta rywalizacja o finał

MŚ U-21 M: Zacięta rywalizacja o finał

Przed siatkarzami ostateczne rozstrzygnięcia mistrzostw świata do lat 21. Przedostatniego dnia rywalizacji najciekawsze i najbardziej zacięte było drugie starcie półfinałowe, w którym po pięciu setach Włosi okazali się lepsi od Polaków. W pierwszym półfinale Rosja pokonała Argentynę 3:0. Interesujące były również mecze zespołów walczących o miejsca 5-8.

półfinały:

W pierwszym meczu półfinałowym wyrównane, aczkolwiek zaledwie trzysetowe starcie stoczyły Rosja oraz Argentyna. W pierwszej i drugiej partii walka była niezwykle zacięta i o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej dwukrotnie minimalnie lepsi okazali się siatkarze Sbornej, co podłamało zespół z Ameryki Południowej, który w trzeciej odsłonie nie stawił już zbyt dużego oporu rywalom i ostatecznie zagra o brąz.

Drugi półfinał był jeszcze bardziej zacięty. Polacy po dwóch setach prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że awansują do finału. Później jednak się zacięli, co wykorzystali Włosi, doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku inicjatywa była po stronie Azzurri i chociaż biało-czerwoni zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania, to ostatecznie górą byli siatkarze Italii. Więcej o tym meczu przeczytasz tutaj.

Rosja – Argentyna 3:0
(27:25, 28:26, 25:17)

Włochy – Polska 3:2
(20:25, 20:25, 25:11, 25:20, 15:12)

o miejsca 5-8:

Interesujące były także mecze zespołów rywalizujących o miejsca 5-8, choć oba zakończyły się w czterech setach. Jako pierwsi na boisko wybiegli siatkarze Czech i Bułgarii. W pierwszej, niezwykle zaciętej partii górą byli Czesi, którzy okazali się minimalnie lepsi w grze na przewagi. Taki wynik dodatkowo zmobilizował Bułgarów, którzy wrzucili piąty bieg i triumfowali w trzech kolejnych odsłonach. Czesi postawili im co prawda trudne warunki, ale nie byli w stanie powtórzyć wyczynu z premierowego seta.

Drugie spotkanie lepiej otworzyli Brazylijczycy, którzy dość pewnie wygrali pierwszą partię. W drugiej Belgowie zaczęli jednak grać zdecydowanie lepiej i to ich łupem padły kolejne odsłony. Siatkarze z Ameryki Południowej mieli jeszcze swoje szanse w czwartym secie, ale nie zdołali przedłużyć meczu i ostatecznie przegrali 1:3.

Czechy – Bułgaria 1:3
(26:24, 22:25, 22:25, 23:25)

Brazylia – Belgia 1:3
(25:19, 24:26, 21:25, 23:25)

o miejsca 9-12:

W rywalizacji o miejsca 9-12 pewne zwycięstwo 3:0 odnieśli Kanadyjczycy. Jedynie w pierwszej partii siatkarze z Tajlandii nawiązali walkę z rywalami, w dwóch kolejnych zespół z Ameryki Północnej pewnie triumfował. Dłuższe było starcie Irańczyków z Kubańczykami. Po dwóch setach drużyna z Iranu prowadziła 2:0, jednak w trzecim zanotowała przestój, co wykorzystali reprezentanci Kuby, wygrywając do 17. Nie zdołali oni jednak odwrócić losów spotkania – po zaciętej walce w czwartej odsłonie ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Irańczycy i to oni powalczą w niedzielę o 9. miejsce.

Kanada – Tajlandia 3:0
(25:20, 25:16, 25:17)

Iran – Kuba 3:1
(25:15, 25:19, 17:25, 25:23)

o miejsca 13-16:

Bez emocji obyło się w rywalizacji o miejsca 13-16. Reprezentacja Egiptu walkowerem wygrała spotkanie z Kamerunem, natomiast siatkarze Bahrajnu w trzech setach pokonali Maroko. Co prawda Marokańczycy nawiązali z rywalami walkę w pierwszej i drugiej partii, jednak nie byli w stanie wygrać żadnej z nich. Tym samym Egipcjanie oraz Bahrajńczycy zagrają o 13. pozycję, natomiast Marokańczycy zajmą 15. lokatę.

Bahrajn – Maroko 3:0
(25:21, 25:13, 25:22)

Egipt – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0)