Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Włosi złotymi medalistami, Michieletto MVP turnieju

MŚ U-21 M: Włosi złotymi medalistami, Michieletto MVP turnieju

W Cagliari dobiegły końca mistrzostwa świata do lat 21. W finale Włosi okazali się lepsi od reprezentacji Rosji nie pozwalając rywalom na wygranie nawet jednego seta. Brąz przypomnijmy wywalczyli Polacy. Po meczu finałowym odbyła się dekoracja i wręczenie nagród indywidualnych. MVP turnieju został Alessandro Michieletto, a nagrodę dla najlepszego środkowego otrzymał Karol Urbanowicz. W niedzielę rozegrano też mecze o niższe lokaty.

Nie odbył się mecz o 15. miejsce. Zostało ono przyznane reprezentacji Maroko po walkowerze z Kamerunem.

Zacięta walka była w starciu o miejsce 13., gdzie Egipt mierzył się z Bahrajnem. Dwa pierwsze sety skończyły się walką na przewagi, raz wygrał jeden, raz drugi zespół. Bahrajn po walce wygrał odsłonę trzecią. W dwóch ostatnich setach na boisku dominowali już juniorzy z Egiptu.  Oba zespoły porównywalnie radziły sobie w ataku i zagrywce, ale blok był domeną Egiptu (13:4). Oba zespoły popełniły także całą masę błędów, każdy po blisko 40.

Maroko – Kamerun 3:0
25:0, 25:0, 25:0 (walkower)

Egipt – Bahrajn 3:2
(26:28, 26:24, 22:25, 25:16, 15:9)

Na 11. miejscu sklasyfikowano reprezentację Kuby, która 3:1 pokonała Tajlandię. Ogromne emocje były w partii pierwszej, gdzie Tajlandia wygrała dopiero 37:35. Potem w dwóch kolejnych setach na boisku rządzili Kubańczycy. W czwartej części meczu Tajlandia robiła wszystko, aby doprowadzić do tie-breaka, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali rywale.  Kuba była lepsza w każdym elemencie. Ramirez Masso Alexei z 27 oczkami i Andreu Flores Victor Ramon z 21 punktami byli liderami zwycięzców. Dla Tajlandii 25 punktów zdobył Donlakkham Sutthiphong, ale nie miał on wsparcia w kolegach z drużyny.

Tajlandia – Kuba 1:3
(37:35, 18:25, 16:25, 23:25)

W meczu o 9.miejsce Iran pokonał Kanadę 3:1. Persowie prowadzili w meczu 2:0 i mieli szansę na wygraną 3:0, ale rywale lepiej wytrzymali końcówkę trzeciego seta. W czwartym Iran już zdominował boiskowe wydarzenia i przypieczętował zwycięstwo. Siatkarsko rywalizacja była wyrównana, ale Kanadyjczycy tracili swoje szanse po własnych błędach. Popełnili ich w sumie aż 39 przy 19 rywali. Christopher Byam  i Samuel  Cooper  byli liderami Kanadyjczyków zdobywając 18 i 17 punktów. Jelveh Ghaziani Mahdi zapunktował 18 razy dla Persów.

Kanada – Iran 1:3
(17:25, 21:25, 27:25, 15:25)

W meczu o 7. miejsce Czesi nie mieli nic do powiedzenia w starciu z Brazylią. Znakomicie funkcjonował zwłaszcza blok Canarinhos (12:3). Brazylia także zdecydowanie przeważała w elemencie ataku, popełniła też mniej błędów (14 przy 20 rywali). Jan Jirasek  zdobył dla Czech 13 punktów a dla Brazylii 15 Ferreira Souza Darlan.

Czechy – Brazylia 0:3
(13:25, 21:25, 15:25)

Piąte miejsce zajęła reprezentacja Belgii.  Słabo co prawda rozpoczęła spotkanie z Bułgarią, ale w trzech kolejnych partiach była już lepsza. Było to jednak dość wyrównane spotkanie, a nie brakowało wiele, aby doszło do tie-breaka. Aleksandar Nikołow zdobył 23 punkty dla pokonanych zaś Seppe Rotty i Simon Plaskie punktowali po 15 razy dla Belgii. Warto odnotować, że pierwszym arbitrem meczu była pani Katarzyna Sokół.

Bułgaria – Belgia 1:3
(25:19, 22:25, 20:25, 23:25)

Polskich kibiców najbardziej interesowało starcie o brąz, gdzie biało-czerwoni mierzyli się z Argentyną.  Polacy bardzo dobrze zareagowali na półfinałową porażkę z Włochami i pewnie pokonała Argentynę i zdobyła brązowy medal.  Dobrze funkcjonował serwis (5:1 w asach), blok (9:5). Podopieczni Daniela Plińskiego lepiej także atakowali. Dawid Dulski zdobył 21 punktów. Więcej o meczu TUTAJ.

Argentyna – Polska 0:3
(16:25, 14:25, 19:25)

W finale zmierzyły się Rosja i Włochy. Gospodarze zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie sięgnęli po złote medale. Włosi przeważali w ataku, lepiej czytali także grę przeciwnika. (7:1 w bloku).  W asach serwisowych było co prawda 7:5 dla Sbornej, ale ta popełniła w meczu aż 24 błędy przy 18 Azzurrich. Roman Muraszko zdobył 15 punktów dla pokonanych, a liderem Italii był rzecz jasna Alessandro Michieletto, który dołożył do swojej kolekcji z tego lata kolejny medal (przypomnijmy to aktualny mistrz Europy seniorów).

Rosja – Włochy 0:3
(19:25, 22:25, 20:25)