Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21 K: Kolejna runda wystartowała

MŚ U-21 K: Kolejna runda wystartowała

Rozpoczął się kolejny etap mistrzostw świata do lat 21 siatkarek. Rozpoczęły go grupy G i H, które rywalizują już w strefie miejsc 9-16. W poniedziałek zainaugurowały go dwie grupy. Wśród rozegranych spotkań był mecz Polek, w którym te w trzech setach poradziły sobie z Tajlandią.

To mecz reprezentacji Polski zainaugurował kolejną rundę zmagań w Meksyku. Polki skutecznie zamknęły rywalkom drogę do wygranej i dominowały na boisku. Wszystko dzięki świetnym zagrywkom (osiem asów serwisowych), a także rewelacyjnej postawie w bloku. Tylko tym elementem wygrały z Tajlandią 16-0! Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ.

Drugi mecz w tym zestawieniu był już dużo dłuższy, a do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim triumfowały reprezentantki Egiptu. Argentynkom zabrakło już sił po wyczerpującej czwartej odsłonie. W całym spotkaniu ekipa z Ameryki Południowej oddała rywalkom sporą liczbę punktów, co doprowadziło właśnie do piątego seta. Gdyby nie ich pomyłki, mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Pozostałe elementy stały bowiem na wyrównanym poziomie, z niewielkim wskazaniem nawet na argentyński zespół.

W zestawieniu H w czterech setach Dominikana przegrała z Kubą. Siatkarki tej pierwszej drużyny dobrze rozpoczęły mecz, a po partii premierowej zupełnie oddały inicjatywę rywalkom. Mimo że starały się naciskać zagrywką i dobrze blokowały, w ważnych momentach nie kończyły akcji, popełniały błędy, a kontry na punkty zamieniały rywalki. Po stronie kubańskiej świetne spotkanie rozegrala Lisania Grafort i to w dużej mierze ona przyczyniła się do zwycięstwa, zdobywając 29 punktów.

Trzech setów do wygranej potrzebowały młode siatkarki z Holandii, które w pokonanym polu pozostawiły Tunezję. Choć rywalki starały się grać swoją najlepszą siatkówkę, to europejski zespół zdecydowanie przeważał w każdym elemencie. Sporo punktów podarował Tunezyjkom też po błędach własnych. W innym wypadku mecz mógłby zakończyć się bardzo szybko. W bloku Holenderki wygrały 7-2, natomiast w zagrywce 8-5.