Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 K: Polki lepsze od Tajlandii w grze o miejsca 9-16

MŚ U-21 K: Polki lepsze od Tajlandii w grze o miejsca 9-16

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 21 pokonała Tajlandię na mistrzostwach świata w grze o miejsca 9-16.  Polki bardzo pewnie rozprawiły się ze swoimi rywalkami i przybliżyły się do gry o 9. lokatę.

Biało-czerwone z wysokiego „C” rozpoczęły rywalizację z Tajkami i po akcji Amelii Senicy prowadziły już sześcioma „oczkami” (12:6). Tajki starały się gonić wynik, jednak Polki nie zostawiały im zbyt dużego pola do zdobywania punktów. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka natomiast pewnie zmierzały do zakończenia inauguracyjnej partii na swoją korzyść. Punktowy blok Julii Stancelewskiej dał polskiej drużynie piłkę setową (24:15), a następnie atak tej samej zawodniczki ją zakończył.

Rozpędzone i nakręcone polskie siatkarki równie dobrze zaczęły kolejną odsłonę. Dzięki świetnej postawie Natalii Kecher w polu serwisowym prowadziły 5:0, a Tajki miały problem, żeby w ogóle punktować. Wraz z rozwojem seta biało-czerwone coraz bardziej powiększały swoją przewagę i po akcji Senicy miały już dziewięciopunktową przewagę (19:10). Tajlandzkie zawodniczki nie były w stanie postawić się Polkom, ani w żaden sposób ich zatrzymać, więc musiały oddać na ich konto kolejnego seta. Ostatni punkt w tej partii dla Polski zdobyła Natalia Bandurska, której kiwka wpadła w sam środek boiska po tajskiej stronie (25:14).

Kolejną odsłonę od niewielkiego prowadzenia rozpoczęły Tajki (6:4). Biało-czerwone starały się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i po punktowym bloku na tablicy wyników zagościł remis po 7. Rywalizacja na boisku wyrównała się, Tajki ulepszyły swoją grę, natomiast Polki, niestety, pogorszyły swoją skuteczność. Przez większość seta drużyny grały punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce Polkom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie, którego nie pozwoliły sobie zabrać do końca meczu. Potężny atak Bandurskiej dał biało-czerwonym piłkę meczową (24:21), a wygrana przez Dominikę Pierzchałe  przepychanka na siatce zakończyła spotkanie.

Tajlandia: Thopo (7), Kanram (7), Kumjaiboon (6), ), Moonjakham (4), Lunthaisong (1), Tunyapoo (1), Thongkham (libero) oraz Seetaloed (4), Nanudorn (1)
Polska: Kecher (12), Pierzchała (12), Senica (10), Janicka (8), Stancelewska (6),  Pajdak (libero/1) oraz Godlewska (4), Bandurska (3), Milkowska

Polska – Tajlandia 3:0
(25:16, 25:14, 25:21)