Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 K: Trwa walka o niższe lokaty

MŚ U-19 K: Trwa walka o niższe lokaty

Niejako w cieniu rywalizacji o medale mistrzostw świata siatkarek do lat 19 odbywa się także walka o niższe lokaty.  Poznaliśmy już zespoły, które zajęły miejsca od 17. do 24.  Reprezentacja Polski po porażce z Argentyną zagra z Koreankami o 11. pozycję.

OD 17. do 24. MIEJSCA

Reprezentacja Chile, aby wygrać nie musiała nawet wychodzić na boisko. Otrzymała bowiem walkower za mecz z Nigerią. Oznacza to, że zakończyła ona zmagania na 23. miejscu. Na 21. miejscu turniej zakończyły Niemki, które szybko rozprawiły się z reprezentacją Kamerunu. Europejki zupełnie zdominowały wydarzenia w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. W starciu o 19. pozycję zmierzyły się zespoły Peru i Kanady.  Lepsze w stosunku 3:0 okazały się Kanadyjki, ale nie oznacza to. że był to jednostronny mecz. Peruwianki w dużych fragmentach stawiały opór rywalkom. O miejsce 17. zagrały zespoły Meksyku i Serbii.  Lepsze okazały się młode siatkarki z Europy.  Walki jednak w tym spotkaniu nie brakowało. W pierwszym i trzecim secie Serbki wygrały minimalną różnicą punktową zachowując więcej zimnej krwi w końcówkach. Jedynie w  drugim secie Serbki okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek.

O MIEJSCA 13-16:

W czwartek rozpoczęła się walka o miejsca 13-16. O wyższą lokatę, czyli 14-15 powalczą Dominikana i Portoryko. Dominikanki potrzebowały tie-breaka, aby pokonać Egipt.  Oba zespoły porównywalnie zagrały w elemencie ataku (47:46 dla Egiptu).  Dominikanki lepiej spisały się za to w elemencie bloku (13:9),  drużyny sporo ryzykowały w polu zagrywki, obserwowaliśmy dużo asów serwisowych (18:15 dla Egiptu).

Wyrównany był także mecz Portorykanek z Węgierkami. Ostatecznie jednak Europejki wygrały tylko jednego seta wykorzystując słabszą  dyspozycję rywalek w trzecim secie. Portorykanki były lepsze w punktach zdobytych atakiem (55:46), w bloku było 13:7 dla Węgierek, a zagrywce 7:5 dla ekipy ze Starego Kontynentu.

O MIEJSCA 9-12:

O 9. miejsce zagrają reprezentacje Argentyny i Chin. Chinki słabiej weszły w mecz z Koreą Płd., dość gładko przegrały pierwszego seta, ale potem zdecydowanie poprawiły jakość swojej gry i wygrały kolejne trzy sety i tym samym cały mecz.  Blisko jednak było doprowadzenia do tie-breaka, a o wyniku czwartego seta zdecydowała gra na przewagi na korzyść Chinek. Koreanki nieco lepiej punktowały atakiem (56:49), ale atutem Chinek i tym, co w dużej mierze pomogło im wygrać była zagrywka (11:3 w asach serwisowych) oraz blok (13:5).

Argentyna po zaciętym, pięciosetowym meczu pokonała reprezentację Polski. Ekipa z Ameryki Południowej była lepsza w bloku (15:11) i zagrywce (11:8), popełniła też nieco mniej błędów własnych. 19 punktów dla Polski zdobyła Amelia Dombrowska a 17 Agata Milewska. Więcej o meczu TUTAJ

O MIEJSCA 5-8:

O miejsce 5. rywalizowały będą zespoły Tajlandii i Chorwacji.  Chorwatki po tie-breaku pokonały reprezentację Brazylii. Można powiedzieć, że o losach meczu przesądziła nieco lepsza dyspozycja Europejek w każdym elemencie. W ataku było 67:64, w bloku 13:9 a w asach serwisowych 4:3. Znakomicie spisała się Ana Burilovic zdobywając 26 oczek. Dla Brazylii Borges Viana Rebeca zdobyła 21 punktów.

Zespół z Tajlandii z kolei dominował w dwóch pierwszych setach starcia z Bułgarią, w trzecim jednak oddał inicjatywę rywalkom. W czwartej partii Azjatki jednak wróciły do swojej gry i zamknęły spotkanie wynikiem 3:1.  Bułgarki nieco lepiej blokowały (9:4), ale atak i zagrywka były domeną Tajlandii – 60:55 w punktach zdobytych atakiem i 7:2 w asach serwisowych. Bułgarki popełniły też 20 własnych błędów przy 12 przeciwniczek. Sisaikaeo Kanchana i Seeso Tanyapron zdobyły po 20 punktów dla zwyciężczyń. Dla Bułgarii aż 29 razy punktowała Wiktoria Koewa.