Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-19 K: Argentynki za silne dla biało-czerwonych

MŚ U-19 K: Argentynki za silne dla biało-czerwonych

W rywalizacji o miejsca 9-12 podczas Mistrzostw Świata U-19 reprezentacja Polski mierzyła się z drużyną z Argentyny. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Polek, jednak w kolejnych setach lepiej radziły sobie rywalki. Choć podopieczne trenera Kawki doprowadziły do tie-breaka to w decydującej odsłonie od pierwszych piłek lepiej radziły sobie siatkarki z Ameryki Południowej, które ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się mocnym atakiem po argentyńskiej stronie siatki (1:0), jednak w kolejnych akcjach zespoły nawiązały wyrównaną walkę cios za cios (3:3). Polki skutecznie wykorzystywały swoje szanse w kontratakach budowały prowadzenie (8:6), lecz błąd po naszej stronie siatki szybko doprowadził do remisu (8:8). Z pola zagrywki punktowała Bednarek (12:11), a kolejne oczka dokładała także Garibaldi (14:12). Rosnąca przewaga rywalek spowodowała, że o czas poprosił szkoleniowiec reprezentacji Polski (16:12). Po wznowieniu gry ze środka siatki kontratak skończyła Moszyńska (13:16), a do wyrównania doprowadziła Fiodorowicz, która skutecznie obijała argentyński blok (16:16). W końcówce podopieczne trenera Kawki nie zwalniały tempa, a skutecznie kiwała Dombrowska (21:18). Polki dołożyły także punktowy blok i przy zagrywkach Aleksandry Walczak zakończyły seta (25:19).

Druga odsłona miała wyrównany początek, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (4:4). Od pierwszych piłek dobrze funkcjonował także blok Polek (6:6), a z pola zagrywki punktowała Sobanty (8:6). W kolejnych fragmentach Polki zaczęły budować prowadzenie (11:7), choć kilka chwil później zatrzymana została Zofia Brzoza (13:15). O czas poprosił trener Kawka, jednak po wznowieniu gry Argentynki nie traciły koncentracji i dzięki grze blokiem odrobiły straty  (15:15). Między zespołami ponownie nawiązała się walka cios za cios (18:18). Jednak serię złapały rywalki, i o kolejny czas poprosił szkoleniowiec polskiej kadry (21:18). Serię rywalek przerwał dopiero blok-aut w wykonaniu Dombrowskiej (19:22), a kolejny blok pozwolił na zniwelowanie przewagi rywalek (22:23). Choć nasza drużyna doprowadziła do remisu, to ostatecznie w wyrównanej końcówce lepsze okazały się rywalki, które wyrównały wynik całego meczu 25:23.

Trzeci set lepiej rozpoczęły Argentynki (8:3). Po czasie dla trenera Kawki Polki zaczęły odrabiać straty i przy zagrywce Fiodorowicz wyrównały wynik (8:8). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka, choć obie drużyny budowały dwupunktowe zaliczki (14:14). Po błędach rywalek na prowadzenie wyszły Polki (16:14), a ze środka siatki punktowała Milewska (19:16). Jednak Argentynki szybko doprowadziły do remisu. Kolejną przerwę wykorzystał trener Kawka (19:19), lecz po powrocie na plac gry kontrolę nad przebiegiem seta przejęły Argentynki (22:20). Pojedyncze akcje po stronie naszych siatkarek nie wystarczyły by zatrzymać rywalki, które odniosły przekonywujące zwycięstwo (25:21).

Czwarty set rozpoczął się od wymiany punktów, a obie drużyny nie wystrzegały się błędów własnych (4:4). Ręce rywalek obijała Sobanty (6:5), natomiast z drugiej strony siatki punktowała Detzel (7:8). Przy zagrywkach Aleksandry Walczak Polki znów wyszły na prowadzenie (11:9). Długą akcję na swoją korzyść rozstrzygnęły Argentynki (12:12). W kolejnych fragmentach Polki ponownie punktowały blokiem (16:14) i na przestrzeni seta utrzymywały zaliczkę. W końcówce jedną z najdłuższych akcji skończyła Milewska (23:20), a kilka chwil później seta zakończyła Podlaska (25:21).

Tie-break rozpoczął się od wymiany punktów między zespołami (1:1), jednak Argentynki szybko zaczęły budować prowadzenie, skutecznie obijając ręce naszych siatkarek (5:2). Z pola zagrywki punktowała Podlaska (5:6). Na zmianę stron zespoły schodziły przy trzypunktowym prowadzeniu (8:5). W końcówce Argentynki utrzymywały prowadzenie i po raz kolejny pewnie wygrały seta oraz cały mecz 15:8.

Polska – Argentyna 3:2
(25:19, 23:25, 21:25; 25:21; 8:15)

Polska: Walczak, Sobanty, Fiedorowicz, Moszyńska, Podlaska, Milewska, Suska (libero) oraz Brzoza,
Argentyna: Bednarek, Detzel, Garibaldi, Barbero, Lobaglio, Ruhl, De La Fuente (libero)