Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Rosja i Holandia uzupełniły stawkę półfinalistów

MŚ juniorek: Rosja i Holandia uzupełniły stawkę półfinalistów

Zakończyła się II runda mistrzostw świata juniorek rozgrywanych w Belgii i Holandii. Do zespołów Włoch i Serbii, które już wcześniej zapewniły sobie miejsce w półfinale, dołączyły Holenderki i Rosjanki. Biało-czerwone w weekend zagrają o miejsca 5-8. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Popika będzie zespół Brazylii. W drugiej parze USA zagra z reprezentacją Dominikany.

Przed ostatnimi meczami w grupie E wszystkie cztery zespoły miały jeszcze szanse na awans do półfinału. W pierwszym czwartkowym meczu Brazylia zmierzyła się z reprezentacją Rosji. Sborna nie dała rywalkom żadnych szans i pewnie wygrała w trzech setach, zapewniając sobie awans do półfinału. 18 punktów w tym meczu zdobyła Anastazja Czernowa, o trzy mniej na swoim koncie miała Wita Akimowa.

W drugim spotkaniu Amerykanki by marzyć o czołowej czwórce musiały pokonać w trzech setach zespół Holandii. Ich marzenia rozwiały się już po pierwszym secie przegranym do 15. Pomarańczowe wygrały również drugą partię, ale potem zespół USA doprowadził do tie-breaka. W decydującej partii znów górą były Holenderki, które zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie. 27 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyła Elles Dambrink. W drużynie USA najwięcej punktów zdobyła Emily Londot (19).

Brazylia – Rosja 0:3
(18:25, 16:25, 17:25)
USA – Holandia 2:3
(15:25, 22:25, 25:21, 25:21, 10:15)

W grupie F sprawa awansu została już rozstrzygnięta wcześniej. W meczu o 3. miejsce Polska pokonała 3:0 reprezentację Dominikany. 16 punktów dla biało-czerwonych zdobyła w tym meczu Martyna Czyrniańskiej. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać TUTAJ. W sobotę Polki w meczu o miejsca 5-8 zmierzą się z Brazylii, a Dominikana zagra z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Włoszki okazały się lepsze od drużyny Serbii. Azzurre wygrały to spotkanie w trzech setach, w czym spora zasługa Beatrice Gardini (13 pkt.) i Julii Itumy (11 pkt.). W półfinale rywalkami Włoszek będą siatkarki z Rosji. W drugim półfinale Holenderski zmierzą się z Serbią.

Dominikana – Polska 0:3
(21:25, 11:25, 16:25)
Serbia – Włochy 0:3
(23:25, 18:25, 22:25)

W grupie G i H trwała walka o miejsca 9-15. Grupę G wygrały siatkarki Turcji, które w decydującym spotkaniu pokonały 3:0 Argentynę. 15 punktów w tym meczu zdobyła Sude Hacimustafaoğlu. W meczu o 3. miejsce w grupie Tajlandia wygrała 3:0 z Rwandą. W grupie H najlepsze okazały się siatkarki Białorusi, które w ostatnim spotkaniu wygrały 3:0 z Belgią. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Egiptu i to one powalczą o miejsca 9-12.

W pierwszych meczach o miejsca 9-12 Turcja zagra z Egiptem, a Białoruś z Argentyną. W meczach o miejsca 13-15 Belgia zagra z Rwandą, a zwycięzca tego spotkania zmierzy się z Tajlandią.

Rwanda – Tajlandia 0:3
(14:25, 16:25, 16:25)
Turcja – Argentyna 3:0
(25:10, 25:22, 25:22)

(0:25, 0:25, 0:25)
Belgia – Białoruś 0:3
(16:25, 7:25, 11:25)