Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-20 K: Trzysetowe zwycięstwo Polek

MŚ U-20 K: Trzysetowe zwycięstwo Polek

Na zakończenie kolejnej fazy mistrzostw świata Polki pokonały Dominikanę 3:0. Biało-czerwone słabo weszły w mecz, ale dobra zmiana Martyny Czyrniańskiej sprawiła, że po efektownej serii podopieczne trenera Popika wygrały pierwszą odsłonę. W dwóch kolejnych reprezentantki Polski kontrolowały już grę i wygrały bez straty seta.

Polki słabo weszły w mecz, często popełniały proste błędy. Po asie Sarah Angel Cruz zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:3). Skutecznie atakowała Flormarie Heredia Colon a wyraźny dystans utrzymywał się (13:8). Ze zmiennym szczęściem punktowała Julia Orzoł, skuteczne akcje z prostymi błędami przeplatała również Karolina Drużkowska (16:13). Z czasem również rywalki zaczęły się mylić. Po przerwie dla trenera Popika skutecznie przez środek zaatakowała Dominika Pierzchała (21:17). W kolejnych akcjach Polki zaliczyły serię udanych bloków. Dominikanki miały problem z odbiorem zagrywek Martyny Czyrniańśkiej. Mimo dwóch czasów na życzenie trenera Cristiana Miguela Cruza Zapaty, jego zespół nie był w stanie przerwać serii Polek. Ostatni punkt padł po zupełnie nieudanym ataku Cruz.

W drugiej odsłonie biało-czerwone kontynuowały skuteczną grę. Kolejne akcje kończyły polskie skrzydłowe, wciąż dobrze funkcjonował blok. Po ataku Czyrniańskiej z szóstej strefy nastąpiła pierwsza przerwa techniczna (4:8). Chociaż gra Polek nie była bezbłędna, dystans utrzymywał się. Dominikanki słabo przyjmowały, miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po asie Soni Stefanik kolejny czas wykorzystał trener Cruz Zapata (9:14). Pojedyncze ataki Rominy Migeliny Cornelio Mediny na niewiele się zdały. Na lewym skrzydle nie do zatrzymania była Czyrniańska (9:19). Do końca podopieczne trenera Popika kontrolowały grę. Ostatni punkt padł po tym, jak rywalki nie poradziły sobie z dokładnym odbiorem zagrywki Czyrniańskiej.

Na trzeciego seta trener Popik desygnował zmieniony skład, na boisko weszły Lendzioszek, Leoniak, Stambrowska i Łazowska. Atak z lewego skrzydła Martyny Leoniak dał sygnał do pierwszego regulaminowego czasu (5:8). Flormarie Heredia Colon starała się poderwać do walki swoje koleżanki (7:9). W grę Polek zaczęły wkradać się błędy, przez co rywalki złapały kontakt punktowy (12:13). Po asie Gabrieli Lendzioszek nastąpiła kolejna przerwa techniczna (13:16). W kolejnych akcjach trwała seria biało-czerwonych. Rywalki były zupełnie bezradne. Roszady w składzie i czasy dla trenera Dominikanek na niewiele się zdały (16:23). Brak przyjęcia zagrywki Martyny Łazowskiej zakończył pojedynek.

Dominikana – Polska 0:3
(21:25, 11:25, 16:25)

Dominikana: Heredia (8), Cruz (3), Fis, Gonzalez (6), Rabit (3), Cornelio (7), Paniagua (libero) oraz Gomez, Rodriguez (3) i Olivo
Polska: Pierzchała (5), Piasecka (4), Stefanik (8), Orzoł (11), Drużkowska (7), Bińczycka, Łyduch (libero) oraz Czyrniańska (16), Lendzioszek (6), Łazowska (1), Leoniak (4) i Stambrowska