Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda libero dołącza do Radomki

Młoda libero dołącza do Radomki

fot. Piotr Sumara

MOYA Radomka Radom odkrywa karty przed nadchodzącym sezonem. Wiadomo, że pozycja libero w Radomiu będzie mocno obsadzona, jako że zagra tam jedna z najlepszych libero w Polsce Izabela Śliwa. Klub jednak znalazł też dla niej zmienniczkę. To młoda siatkarka, grająca w Wieżycy Stężycy Zuzanna Maciejewicz. 

W Radomce jest już coraz mniej niewiadomych jeżeli chodzi o personalia na przyszły sezon. Ostatnio klub ogłosił podpisanie kontraktu z Aleksandrą Stachowicz, a teraz do zespołu dołączyła libero Zuzanna Maciejewicz.

Od początku kariery w Stężycy

Zuzanna Maciejewicz urodziła się 21 kwietnia 2006 roku i mierzy 171 cm wzrostu. Młoda libero swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w młodzieżowym zespole GKS Wieżyca 2011 U-18. Podczas dotychczasowej trzyletniej kariery siatkarskiej, Maciejewicz swoje umiejętności rozwijała w różnych zespołach klubu ze Stężycy. Mimo tak młodego wieku, Zuzanna może pochwalić się imponującymi osiągnięciami. Zawodniczka libero wraz z zespołem GKS Wieżyca 2011 U-18 wywalczyła srebrny (sezon 2022/2023) oraz brązowy medal (sezon 2021/2022) mistrzostw Polski U-18. Po wywalczeniu srebrnego medalu mistrzostw Polski U-18, została wyróżniona jako najlepsza libero całych mistrzostw. W poprzednich dwóch sezonach (2022/2023 oraz 2023/2024) Maciejewicz z GKS Wieżyca 2011 Stężyca U20 zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski U20. W minionych rozgrywkach 2023/2024 I ligi kobiet Zuzanna rozegrała łącznie 19 spotkań.

Młoda reprezentantka od dawna na oku trenera Radomki

Siatkarka jest także reprezentantką Polski juniorek U-20. W styczniu obecnego roku, libero wraz z kadrą U-20 zwyciężyła w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) wygrywając wszystkie spotkania w grupie. Dzięki tak znakomitemu występowi w turnieju, drużyna trenera Miłosza Majki awansowała do Mistrzostw Europy Juniorek U20, które rozegrane będą dniach 5-17 sierpnia w Irlandii oraz Bułgarii.

Zuzanna to bardzo pracowita i zdeterminowana zawodniczka wyróżniająca się na pozycji libero w swojej kategorii wiekowej. Świetny sezon 2023/2024 w wykonaniu Zuzi w pierwszoligowym zespole, zaowocował kolejnym powołaniem do reprezentacji Polski U-20, co bardzo dobrze świadczy o formie zawodniczki. Zuzię obserwuję już od długiego czasu i widzę jak szybko się rozwija, dlatego uważam, że jest to odpowiedni moment na przejście do drużyny grającej w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. Będzie to dla niej kolejny istotny etap kariery, umożliwiający podnoszenie poziomu swoich umiejętności oraz pozwalający zdobyć niezbędne doświadczenie na parkietach TAURON Ligi – powiedział I trener MOYA Radomka Radom, Jakub Głuszak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved