Strona główna » Szwedki chcą zaskoczyć w debiucie. W składzie nie zabraknie gwiazdy

Szwedki chcą zaskoczyć w debiucie. W składzie nie zabraknie gwiazdy

volleyboll.se

fot. Aleksandra Suszek

Lorenzo Micelli podał 14-osobowy skład szwedzkiej kadry na nadchodzące mistrzostwa świata. W jego drużynie nie mogło zabraknąć największej gwiazdy zespołu, Isabelle Haak. Dla Szwedek udział w tegorocznym czempionacie będzie debiutem.

Po raz pierwszy

Reprezentacja Szwecji w piłce siatkowej kobiet na dobre rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata. Dla podopiecznych Lorenzo Micelliego będzie to debiut w czempionacie globu. Turniej startuje pod koniec sierpnia (22 sierpnia – 7 września), a gospodarzem tegorocznej edycji jest Tajlandia. W pierwszym etapie zawodów Szwedki powalczą o awans w grupie A, gdzie czeka ich zderzenie z różnymi szkołami siatkówki, z łącznie aż trzech kontynentów. Isabelle Haak i spółka zmierzą się więc z Tajkami, goszczącymi pozostałe drużyny, a także Holenderkami i Egipcjankami. Szansa na wyjście z grupy jest zatem realna, choć debiutować nigdy nie jest łatwo, a zespół w tym roku nie prezentuje ponad przeciętnej formy.

Przed nami coś wspaniałego. Największe wydarzenie, w jakim ta reprezentacja kiedykolwiek brała udział. To wielki zaszczyt, wszystkie zawodniczki są zmotywowane, podekscytowane i czują dumę, że niedługo będą mogły pokazać się na scenie mistrzostw świata. Przygotowujemy się do trudnego, ale dalekiego od niewykonalnego zadania, jakie nas czeka – powiedział na łamach oficjalnego portalu szwedzkiej federacji szkoleniowiec kadry, Lorenzo Micelli.

W szeregach drużyny dominuje ekscytacja, choć pojawia się również presja związana z debiutem na tak dużej imprezie. Do największych sukcesów zespołu należy triumf w zeszłorocznej złotej Lidze Europejskiej. Dwa lata temu zespół wywalczył także srebro tych samych rozgrywek. Przed mistrzostwami Szwedki zagrają m.in. w turnieju towarzyskim w Korei Południowej, gdzie zmierzą się z Koreankami, Argentynkami, Czeszkami, Francuzkami oraz Japonkami.

Skład szwedzkiej kadry narodowej kobiet na mistrzostwa świata 2025

Rozgrywające: Hilda Gustafsson, Sonja Rundcrantz

Atakujące: Isabelle Haak, Martha Edlund

Przyjmujące: Alexandra Lazic, Anna Haak, Maya Tabron, Sabrina Phinizy

Środkowe: Elsa Arrestad, Julia Nilsson, Kirsten van Leusen, Linda Andersson

Libero: Filippa Brink, Elsa Nordin Ottosson

Zobacz również:

Reprezentacja Polski już trenuje w Szczyrku. Co ze środkowymi?

PlusLiga