Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mikołaj Szewczyk zamknął skład Norwida

Mikołaj Szewczyk zamknął skład Norwida

fot. olimpiasulecin.pl

Pochodzący z Częstochowy Mikołaj Szewczyk jest ostatnim zakontraktowanym zawodnikiem przez Exact Systems Norwida Częstochowa. Przyjmujący oprócz występów na boisku będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny. – Cieszę się z pełnienia dwóch funkcji w zespole. Mogę rozwijać się nie tylko na płaszczyźnie siatkarskiej, ale w końcu wcielić w życie moją drugą pasję jaką jest przygotowanie motoryczne zawodnika – skomentował nowy siatkarz Norwida.

Mikołaj Szewczyk jest 23-letnim siatkarzem pochodzącym z Częstochowy, gdzie rozpoczynał swoją siatkarską karierę. „Szewcu” mierzy 195 cm wzrostu i waży 94 kg, występuje na pozycji przyjmującego. Ostatni sezon spędził grając w zespole AZS AGH Kraków. Przygodę z siatkówką zaczynał w Norwidzie Częstochowa, w którym spędził trzy lata. Następnie przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, gdzie łączył grę w siatkówkę z nauką w liceum.Później reprezentował barwy pierwszoligowej Victorii Wałbrzych, Barkom Kazhany Lwów (mistrz Ukrainy) oraz Olimpii Sulęcin. Ma za sobą występy we włoskiej serie A2 (Top Volley Lamezia) oraz AZS-ie Częstochowa. W nadchodzącym sezonie w drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa pełnił będzie podwójną rolę: przyjmującego oraz trenera przygotowania motorycznego.

Cieszę się z pełnienia dwóch funkcji w zespole. Mogę rozwijać się nie tylko na płaszczyźnie siatkarskiej, ale w końcu wcielić w życie moją drugą pasję jaką jest przygotowanie motoryczne zawodnika. Dodatkowo będę mieć bezpośredni feedback od zawodników, co jest dla mnie bardzo istotne – powiedział, przyjmujący oraz trener przygotowania motorycznego – Mikołaj Szewczyk.

Kadra drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa na sezon 2020/21;
środkowi: Łukasz Usowicz, Kamil Franczak, Aleksander Antosiewicz, Jarosław Mucha
przyjmujący: Damian Kogut, Jan Kopyść, Mateusz Demcio, Mikołaj Szewczyk
atakujący: Paweł Cieślik, Krystian Walczak
libero: Kacper Wasilewski, Wiktor Mordarski
rozgrywający: Adrian Kraś, Damian Biliński

Sztab szkoleniowy:
I trener – Piotr Lebioda
II trener i statystyk – Leszek Hudziak
trener przygotowania motorycznego – Mikołaj Szewczyk

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved