Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mickiewicz Kluczbork wygrał turniej w Kleszczowie

Mickiewicz Kluczbork wygrał turniej w Kleszczowie

Już 15 września dojdzie do pierwszego ligowego spotkania na zapleczu PlusLigi. Pierwszoligowcy w ostatnich sparingach sprawdzają swoją formę. W Kleszczowie, gdzie w turnieju obok KS Rudziniec rywalizowali pierwszoligowcy, najlepszy okazał się Mickiewicz Kluczbork. Kluczborczanie w finale pokonali gospodarzy, zaś w meczu o trzecie miejsce MCKiS Jaworzno okazał się lepszy od AZS-u AGH Kraków.

W Lotto Towarzyskim Turnieju w Piłce Siatkowej obok gospodarzy – drugoligowego KS Rudziniec rywalizowali pierwszoligowcy – Mickiewicz Kluczbork, AGH Kraków oraz MCKiS Jaworzno. Chociaż pierwszy mecz turnieju słabo rozpoczęli kluczborczanie, sytuacja na boisku szybko odwróciła się. Po przegraniu pierwszego seta do 20, w kolejnych podopieczni trenera Łysiaka rozpędzali się. AZS AGH Kraków stopniowo gasł i ostatniego seta przegrał do 14. Znacznie więcej emocji przyniósł drugi mecz. W pierwszym secie od początku do końca kilkupunktową przewagę utrzymywali jaworznianie. W drugim – po podobnym początku – gospodarze zdołali odwrócić bieg seta. Chociaż trzecia partia padła łupem jaworznian, gospodarze turnieju po długiej walce na przewagi w czwartej odsłonie doprowadzili do tie-breaka. W piątej partii nie brakowało emocji, ale ostatnie słowo należało do siatkarzy z Rudzińca.

Mickiewicz triumfował w Kleszczowie

AGH Kraków ponownie jak dzień wcześniej, również w mecz o 3. miejsce wszedł z wysokiego c, wygrywając inauguracyjną odsłonę do 15. Dwie następne odsłony rozstrzygały się podczas walki na przewagi, jednak w niej lepsi byli już jaworznianie. Podopieczni trenera Wątorka w czwartej partii kontrolowali grę i wygrali cały mecz 3:1. MVP spotkania o 3. miejsce został atakujący Karol Borończyk. Pierwsze dwa sety finału były kontrolowane przez Mickiewicza. Gospodarze turnieju nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i przedłużyli mecz, wygrywając trzecią partię do 21. Siatkarzom z Rudzińca nie udało się jednak odwrócić losów tego meczu. Kluczborczanie ponownie przejęli inicjatywę w czwartej odsłonie i wygrali cały mecz 3:1. MVP spotkania finałowego został Mateusz Linda, zaś nagrodę MVP za cały turniej otrzymał Konrad Mucha.

(19:25, 15:25, 25:21, 19:25)

Mickiewicz Kluczbork rozpocznie sezon I ligi mężczyzn 18 września domowym spotkaniem przeciwko Astrze Nowa Sól. MCKiS Jaworzno dwa dni wcześniej podejmie BBTS Bielsko-Biała. Również 16 września we własnej hali sezon zainauguruje AGH. Rywalem krakowian będzie PSG KPS Siedlce. Sezon II ligi wystartuje nieco później. Pierwszy mecz KS Rudziniec w Bielawie ma zostać rozegrany 30 września.