Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparing Skry z Mickiewiczem na remis

Sparing Skry z Mickiewiczem na remis

Przygotowujący się do sezonu 2023/2024 siatkarze PGE GiEK Skry Bełchatów oraz pierwszoligowego Mickiewicza Kluczbork zmierzyli się w czwartek w spotkaniu towarzyskim. Czterosetowy pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Za nieco ponad miesiąc, 21 października, zawodnicy PGE GiEK Skry Bełchatów rozpoczną zmagania w PlusLidze. Na wyjeździe zmierzą się wówczas z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej, bo już 18 września do rywalizacji na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej przystąpią siatkarze Mickiewicza Kluczbork, którzy u siebie podejmą Astrę Nowa Sól.  Obie ekipy w czwartek w Bełchatowie zmierzyły się ze sobą w sparingu.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni. Inauguracyjna partia okazała się jednak niezwykle zacięta. O jej wyniku zadecydowała bowiem dopiero długa gra na przewagi. Siatkarze z Kluczborka triumfowali w niej 33:31. Druga odsłona padła łupem gospodarzy. Tym razem obyło się bez emocjonującej końcówki, a Skra zamknęła seta wynikiem 25:22. W kolejnym inicjatywę znów przejęli goście, którzy tak jak w secie numer jeden, zwyciężyli po wymianie ciosów (27:25). Czwartą i ostatnią partię na swoją korzyść rozstrzygnęli bełchatowianie. Tym razem wygrali najbardziej okazale, bo z aż pięciopunktową przewagą (25:20).

Przed podopiecznymi Andrei Gardiniego teraz starcie z Barkomem Każany Lwów, z którym zmierzą się już w przyszłym tygodniu. Skra niebawem sprawdzi też swoją formę sparingach z Projektem Warszawa, GKS-em Katowice, a także podczas memoriałów Janusza Sikorskiego i Arkadiusza Gołasia. Kluczborczanie z kolei udadzą się teraz na turniej towarzyski do Kleszczowa, gdzie w piątek na inaugurację zagrają z MCKiS-em Jaworzno. W imprezie udział wezmą również AZS AGH Kraków oraz KS Rudzieniec.