Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Michał Bąkiewicz z nowym stanowiskiem w PGE GiEK Skrze Bełchatów

Michał Bąkiewicz z nowym stanowiskiem w PGE GiEK Skrze Bełchatów

fot. PressFocus

Wraz z końcem sezonu z pozycją asystenta trenera PGE GiEK Skry Bełchatów pożegnał się Michał Bąkiewicz. Doświadczony siatkarz objął nową rolę w klubie. Od maja został koordynatorem Akademii Skry Bełchatów, w której będzie odpowiedzialny za stworzenie programu szkoleniowego oraz koordynację projektu. 

 

Reaktywacja bełchatowskiego projektu

Bełchatowski klub o reaktywacji projektu mającego na celu promocję siatkówki wśród dzieci i młodzieży ogłosił właściwie w momencie jego startu. Z początkiem maja rolę koordynatora objął Michał Bąkiewicz. Doświadczony trener ma za zadanie stworzenie całego programu szkoleniowego i koordynację jego przebiegu. Spośród uczestników Akademii Skry Bełchatów wyławiane będą talenty, które w późniejszym czasie będą miały szansę na wzmocnienie pierwszej drużyny Skry Bełchatów.

 

Postawili na doświadczenie

Michał Bąkiewicz jest osobą niesamowicie zasłużoną w siatkarskim świecie. Jeszcze jako zawodnik zdobywał liczne medale Mistrzostw Polski (w tym cztery mistrzostwa i jedno wice-mistrzostwo kraju ze Skrą Bełchatów). Jest także utytułowanym reprezentantem kraju – ma na swoim koncie między innymi srebrny medal Mistrzostw Świata, Mistrzostwo Europy oraz brąz Ligi Światowej. Zaraz po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę w roli trenera. Tę rozpoczął w Częstochowie, a następnie objął stanowisko trenera Reprezentacji Polski Juniorów i Kadetów.  W 2022 roku wrócił do Bełchatowa, gdzie objął rolę II trenera, a następnie asystenta trenera PGE GiEK Skry Bełchatów.

 

Nowa rola

Zmiana roli w bełchatowskim klubie to kolejne wyzwanie w dorobku Bąkiewicza. Pod jego wodzą prowadzone zespoły zdobywały liczne sukcesy. Wśród największych można wymienić Mistrzostwo Świata młodzieżowej reprezentacji, a wcześniej również brąz Mistrzostw Europy. Teraz to wieloletnie doświadczenie na parkiecie oraz w roli trenera, ma przenieść na młode talenty Akademii Skry Bełchatów. – W środowisku siatkarskim od lat docenia się ogromną wiedzę i doświadczenie Michała Bąkiewicza, jakie posiada w szkoleniu młodzieży. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tak utytułowany nie tylko trener, ale także były zawodnik, będzie koordynować działania Akademii Skry Bełchatów – podsumował prezes Wiesław Deryło.

 

Zobacz również:
Nadchodzi Beach Pro Tour w Krakowie

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved