Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aż 9 polskich par męskich zgłoszonych do krakowskiego Beach Pro Tour’u

Aż 9 polskich par męskich zgłoszonych do krakowskiego Beach Pro Tour’u

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

Początek czerwca to światowa rywalizacja w siatkówce plażowej, która toczyć się będzie po raz pierwszy w Krakowie. Do Grodu Kraka zjedzie kilkadziesiąt duetów z wielu zakątków globu. Pierwsi na boiska wybiegną mężczyźni. Tydzień później w tym samym miejscu zagrają kobiety.

Turnieje VW Beach Pro Tour Futures cieszą się w Polsce i na świecie coraz większym zainteresowaniem, a siatkówka plażowa rośnie w siłę. Z tego względu liczba tych międzynarodowych rozgrywek, organizowanych w Polsce, rośnie.

Kraków po raz pierwszy

Dla turniejów VW Beach Pro Tour Futures Kraków będzie pierwszym przystankiem w historii. Rozgrywki gościć będą tam przez blisko dwa tygodnie. Pierwszy rozegrany zostanie turniej siatkarzy (6-9.06.24).

Tradycyjnie, pierwszego dnia – w czwartek odbędą się eliminacje. W piątek wystartuje turniej główny, który potrwa do niedzieli, kiedy to rozegrane zostaną najważniejsze spotkania w strefie medalowej.

Zamknięto już zgłoszenia do męskiego turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2024. Jak się okazuje, kibice, którzy wybiorą się na trybuny, będą mieć szansę obejrzeć wiele spotkań z Polakami w roli głównej, a także duety z kilkudziesięciu krajów.

Na liście zgłoszonych teamów męskich jest 56 par plażowych z ponad 25 krajów.

Mocna reprezentacja polskich par

Do turnieju zgłosiło się dziewięć polskich duetów. Już niebawem zostanie dokonane rozstawienie wszystkich uczestników według punktów rankingowych. Wtedy będzie wiadomo, które z nich zagrają w turnieju głównym, a które w kwalifikacjach. Może się też zdarzyć, że któraś trafi na listę rezerwową.

Na liście zgłoszeń do turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2024 znalazły się polskie pary: Igor Ciemachowski/Piotr Groszek, Tomasz Jaroszczak/Jarosław Lech, Martin Chiniewicz/Andrzej Paszkowski, Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak, Damian Gościański/Maciej Kałuża, Maciej Rudol/Mateusz Florczyk, Michał Korycki/Miłosz Kruk, Jakub Krzemiński/Szymon Pietraszek, Marcel Wanat/Tomasz Warych.

Centrum Krakowa zaprasza

Od 6 czerwca teren przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego będzie tętnił plażowym życiem.
Turniejowe zmagania przy Galerii Krakowskiej toczyć się będą każdego dnia od rana do wieczora.

 

Zobacz również:
Smarzek: Jestem gotowa pomóc zespołowi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved