Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turecka gwiazda przedłużyła kontrakt w Fenerbahce Stambuł!

Turecka gwiazda przedłużyła kontrakt w Fenerbahce Stambuł!

fot. PressFocus

Znamy decyzje Fenerbahce Stambuł. Klub oświadczył, że jego podstawowa atakująca przedłużyła kontrakt. Oznacza to, że Melissę Vargas zobaczymy na tureckich parkietach przez kolejne 3 lata.

Melissa Vargas to 25-letnia, turecka zawodniczka grająca na pozycji atakującej. Siatkarka przygodę z siatkówką rozpoczynała na Kubie. W kolejnych latach swoje umiejętności doskonaliła w Czechach (VK Agel Prostějov) oraz Szwajcarki (Volero Zürich). Do Fenerbahce Stambuł trafiła w 2018 roku i broniła barw tureckiej drużyny przez następnych kilka sezonów. W 2021 roku zawodniczka zaczęła występować w chińskim zespole Tianjin Bohai Bank. Jednocześnie kontynuując częściową współpracę z turecką drużyną. Jak to możliwe? Vargas występowała w lidze chińskiej, a po jej zakończeniu dołączała do Fenerbahce i pomagała im dokończyć sezon.

W sezonie 2023/2024 doszło do identycznej sytuacji, chociaż pierwotnie całe przedsięwzięcie stało pod znakiem zapytania. Działo się to głównie z dwóch powodów. Po pierwsze w listopadzie 2023 roku siatkarka zmagała się z problemami zdrowotnymi. Po drugie  rozgrywki w lidze chińskiej miały kończyć się w pierwszej połowie lutego, a w lidze tureckiej okienko transferowe zamykało się 31 stycznia. Ostatecznie Turczynka doszła do zdrowia, a dzięki porozumieniu włodarzy klubów, zawodniczka była w stanie wystąpić w Turcji.  Pojawienie się siatkarki w Fenerabhce dużo zmieniło w składzie. Po pierwsze do kwadratu dla rezerwowych trafiła Magdalena Stysiak, a jej miejsce w podstawowym składzie zajęła Melissa Vargas.

Turecki klub nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony ze współpracy z gwiazdą tureckiej siatkówki. Z tego powodu postanowił przedłużyć z nią kontrakt na kolejce sezony, o czym wspomniał w mediach społecznościowych. Według przekazanych informacji Fenerbahce przedłużyło kontrakt z Vargas o kolejne 3 lata. Oprócz atakującej w tureckiej drużynie kibice będą mogli zobaczyć Gizem Örge i Aslı Kalaç oraz Meliha Diken.

 

Zobacz również:
Kulisy karuzeli transferowej, Reprezentant Francji jednak zagra w Polsce? 

źródło: fenerbahce.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved